Oynanan oyunun farkındayız

Nurullah Ozturk

Oynanan oyunun farkındayız

Beşiktaş ve Trabzonspor, Türk futbol tarihinin mağduriyet liginin zirvesinin iki ortağıdır. Belki de bu nedenle iki takım taraftarı arasında hatırı sayılır bir sempati olduğu bile söylenebilir.

Ne hikmetse bu iki takımın son dönemde oynadığı maçlar bariz ve hata ile açıklanması zor hakem hataları ile anılır oldu.
İstanbul’da oynanan ve TS’un daha atak oynadığı dakikalarda Bülent Yıldırım’ın TS’lu Barış Memiş’i haksız yere oyundan ihraç etmesi sonrası Beşiktaş taraftarı hakemi uzun süre ‘’eyyamcılık ‘’yaptığı gerekçesiyle protesto etmişti.

Her iki takım da şampiyonluğa oynadığı ve iyi oldukları zamanlarda envai çeşit hile ve desiselerle yol kesici ve medyadaki suç ortakları ile önleri kesildi.

Geçen yılın şampiyonu Beşiktaş takımı önemli değişimler gösterse de usta bir terziye sahip olduğu için yine fiyakalı bir takım yaratarak bu yılın da en önemli şampiyon adayı olduğunu taraflı tarafsız herkese kabul ettirdi.

Tüm otoriterlerin! Şampiyonluktaki en büyük aday olarak Beşiktaş’ı görmesi ve diğer adayların futbol ve puan olarak geride kalmaları piyasa yapıcıları derhal harekete geçirdi.
Bu ülke kendinden ileride olanı modellemek ve onunla yarışmak yerine, paçasından aşağı çekerek hep birlikte yerinde sayanların ülkesi.

Beşiktaş’ın şampiyonlar ligindeki ve süper ligdeki başarısı tüm ülkeye gurur vereceği yerde bazılarına battı.

Beşiktaş’ın şampiyonluk yolundaki geleneksel rakipleri medya müttefikleri ile çok iyi bildikleri yöntemleri uygulamaya koyarak aksiyona çoktan geçseler de Beşiktaş birçok maçta bu handikapların da üstesinden gelmeyi bildi ,hal böyle olunca başka yöntemler devreye sokuldu.

Besiktas - Trabzonspor

Besiktas – Trabzonspor

BU OYUNUN FARKINDAYIZ

Beşiktaş ve rakibi Trabzonspor en çok hakemlerin gadrine uğrayan iki takım. Bu iki takımın kendi arasındaki maçlarda da, hakem kimin desteğe ve iteklemeye ihtiyacı yoksa o takım lehine yaptıkları yanlış! kararlarla maçlara damga vurmayı başardılar.
Cumartesi gecesi farklı bir senaryo sahneye konuldu.

Beşiktaş’ın oynadığı göz kamaştırıcı futbol ve aldığı sonuçlar rakiplerinin de gözünü korkutuyor ve durdurulması için muhtelif yöntemler devreye sokuluyor.
Beşiktaş’ın üstün oynadığı son TS maçında hakemin Beşiktaş lehine yaptığı hatalar her zaman olduğu gibi Beşiktaş taraftarının büyük tepkisine sebep oldu.

Bazı mihrakların Başakşehir lehine yapılan hakem hataları ve desteklerini görmezden gelmesi ve tek kelime etmemesi, buna mukabil Beşiktaş’ın maçı hakem desteği ile aldığı algısı yaratılması da dikkatlerimizden kaçmadı.

Beşiktaş’ı sahada durdurmayacağını anlayanların yeni yöntemi ,olası bir şampiyonluğun kendilerinin çok aşina oldukları bir yöntem olan hakem sponsorlukları ile gerçekleştiği algısı yaratılması oldu.

Hakem sponsorluğunun hakemlerden en çok mağdur edilen iki takımın birbirleri ile yaptıkları maçta olması ve bu sayede hem husumet ateşine odun taşınması hem de şampiyonluğa gölge düşürülmeye çalışılarak bir taşla iki kuş vurulması hedeflense de iyi biliniz ki Beşiktaş taraftarı da spor kamuoyu da oynanan oyunun da farkındadır. Siz fırıldaklar da ne fırıldaklar çevirdiğiniz zaten biliyorsunuz, biz de sizlerin ne olduğunuzu çok yakinen tanıyor ve biliyoruz.

Bu çabanız beyhudedir beyler ve bayanlar..

Beşiktaş’ın da TS’un da her şampiyonluğu sizin semtinize pek uğramayan ve yabancısı olduğunuz helal alın teri gözyaşı ve büyük emeklerle yoğrulmuştur.
Beşiktaş geçen yıl olduğu gibi bu yıl da hem rakiplerini hem de sizleri yenerek hedefine ulaşacaktır.
İsteseniz de, istemeseniz de…
En iyisi koltuklarınıza kurulun ve siz de Beşiktaş’ın sergilediği güzel futbolun keyfine varın….