Normal Olan Bu

Beşiktaş bu yıl geçen yıla göre lige iyi bir başlangıç yapmakla kalmadı izlerken keyif veren görüntüsü ile de umut verdi.

Ezeli rakipleri GS ve FB’nin beklenenden uzak bir görüntü sunması bu tabloyu daha da anlamlı kıldı.

Sadece takım değil Beşiktaş taraftarı da sezona farklı bir başlangıç yaptı.

Türkiye’nin ölü yatırımlarına, devletin plansız ve düşüncesiz işlerine gösterilebilecek en iyi örneklerden biri olan ‘Olimpiyat Stadı’ Şampiyonlar Ligi finali sonrasında ilk defa Beşiktaş taraftarı tarafından şenlendirildi.
Kartal Yuvası tarihin en önemli satış cirolarına ulaştı.

Taraftarın sevgilisi hâline gelen Biliç ve Önder Özen’in katılımı ile Beşiktaş takımı taraftarı ile bir bütün oldu. Bu kaynaşma ve bütünlük de saha içi ve dışı sonuçlarına yansımaya başladı

Beşiktaş yönetiminin giderlerde tasarruf sağlamayı kastettiği ve bunu ‘küçülme’ olarak dile getirdiği bir dönemde biz de ‘küçül- me’ ,tasarruf tamam, ancak ‘başarı ve büyüme’ ile bu enkazın altından kalkılabileceğini belirttik. Çünkü giderlerinizi kontrol altına alarak iyi bir başlangıç yapmış olursunuz ancak büyük düşünmez ve büyümezseniz bir süre sonra küçülmek zorunda kalırsınız diye de uyarmıştık.

Stat projesinin hayata geçmesi ile bir ‘şehir efsanesi’ni gerçeğe dönüştürmenin gurur, mutluluk ve umudunu yaşayan Fikret Orman ve A. Nur Çebi bu gerçeğin farkına vararak yol aldılar.

Beşiktaş yönetimi teknik heyet ve taraftarı ile özlenen bir başlangıç yaptı.

Rakiplerin bu başarıyı balon olarak değerlendirmemesi için ilk hedef Bursa ve Galatasaray maçlarının kayıpsız atlatılmasıdır.

Bazıları için bu güzel başlangıcın fazlasıyla sürpriz olduğu aşikârdır. Beşiktaş taraftarı için de; Beşiktaş budur ve bu, olması gerekendir.
OLMASI GEREKEN

Bu başarının kalıcı hâle dönüşmesi için şunların da yapılması gerekmektedir;

Kimse kusura bakmasın, Uğur ve Sezer transferlerinde ciddi bir katakulli olduğunu düşünüyorum. Bu transferleri yapan kim ve kimlerse bunu kamu oyuna izah etmelidir.

Öncelikle bu iki oyuncunun yanında Gökhan’ı da bonus olarak verip iyi bir sol bekin bu maçlardan önce kadroya katılması gerekmektedir.

Bu konuda akşama sabaha haber bekleniyor.
Almeida psikolojik ve fiziksel sorunlardan arınacağa benzemiyor. Bu mevkide bol alternatif olduğu gözükse de sıkıntılar bitmek bilmiyor. Bu nedenle ilerleyen dönemde sıkıntı yaşamamak için bu hatta da çözüm gerekiyor. Eneramo’nun takıma dönmesi ile önemli bir çare olacağını, oynarsa 10-15 gol ortalamasını tutturacağını düşünüyorum.

Beşiktaş savunmasına Sivok- Escude montajı oturmuş gözüküyor. Bu ikiliyi zorlu ve hızlı rakipler karşısında iyi izleyip öyle karar vermek gerekir derim.

Beşiktaş başarılı oldukça Olimpiyat Stadı’nın dolmaya devam edeceğinden kuşkum yok. Aksi durumda İBB maçlarından hâllice olur.

Henüz vakit varken çok iyi düşünülmeli, tüm sorunlar masaya yatırılmalı ve çare üretilmelidir.

Beşiktaş’ın iyi gidişine gıpta edip içten içe bunu nasıl durdururuz diye hesap yapanların goygoylarına da eleştirilerine de fazla kulak asmamak gerekir.

Beşiktaş ‘zümrüt-ü anka’ gibi küllerinden diriliş mesajları veriyor, taraftar üzerine düşeni yapıyor, yönetimin yapması gerekenleri de her platformda yönetime iletiyor.

Bu yıl güzel şeyler olmalı; olacak….

Beşiktaş taraftarları güzel günlere olan inancını yüreğinde hissediyor ve onu yaşıyor…
NOT: Türkiye her alanda tehlikeli bir ayrımcılığın içine çekilmek isteniyor. Beşiktaş taraftarlarını da bölmek için adımlar atıldığını görüyoruz.

Siyasete olan ilginiz siyasetçiye olan düşmanlığınız ya da hayranlığınıza sporu da alet ederek insanları spordan da soğutmayınız.