Zor Zamanda Konuşmak

Biliyorum, zordur ‘zor zamanda konuşmak’ herkesin koro halinde gür sesle aynı nakaratı tekrarladığı bir anda, farklı şeylerden, gerçeklerden bahsetmenin ne zor olduğunu bilirim. Riskini de bilirim aynı zamanda.

Fakat durum şudur ki, bu ülkede birileri de çıkıp gerçek amacın ne olduğunu aşikâr kılmazsa, görünen ve konuşulanın dışındaki, görünmeyen ve söylenmeyen gerçeklerden bahsetmezse, nasıl çıkacak ülke aydınlığa.

Belli bir duyarlılığa sahipseniz, sağlam bir yüreğiniz varsa, hak hukuk nedir bilirseniz, yaşananlara bigane kalamazsınız.

Maalesef elinde borazan olanların sesi, daha çok çıkıyor. Mağdurlar çığlıklarını duyurma şansına bile sahip olamayabiliyor.

Başarısızların çok olduğu bir memlekette, başarı ve ‘başaran’ı hazmetmek kolay olmuyor. Başarı sahibi kendilerinin kast sistemi içerisinden birisi değilse, bu açıktan düşmanlığa dönüşebiliyor.

Düşmenize gerek yok, ayağınız takılıp sendelemeniz yeterlidir fırsatçılar için. Kalan kısmını onlar tamamlarlar.

Milli Takım, Fatih Terim, Emre Belözoğlu ve değişmeyen baş aktör Hakan Şükür etrafında dönüyor gündem.

Tutarsızlıkları, terbiyesizlikleri, cahillikleri arşı alaya değen, ana dilini 300 kelimeden ibaret zanneden kara gün yamyamları, fütursuzca herkesin gözbebeği milli takıma, Emre’ye ve bu ülkede kimsenin yaşamadığı, yaşatamadığı başarıların mimarı Terim’e saldırarak prim yapmaya çalışıyorlar.

Hangi orijinal fikrinizi söylediniz de dikkate alınmadı. Rakip analiziniz mi, taktik düşünceniz mi? Hiçbiri… Bunların hiçbiri sizde yok… Ne var?.. Küfür, hakaret, hamaset… Maksadınız üzüm mü, bağ mı, bağcı mı?

Şenol Güneş olmaz, Ersun Yanal olmaz, Fatih Terim olmaz, peki kim olur sizce?

Evet, durum zorlaşmıştır, bazı hatalar ve eksiklikler vardır, yanlışlar olmuştur.

Amenna! Ancak bunların hiçbiri kişilik haklarına saldırıyı gerektirmez.

Evet, zor zamanda konuşmak zordur. Ama liderler, zor zamanda ortaya çıkar, dalgalar arasından gemiyi limana ulaştırır.

Bu ülke Terim’e, emrindeki mürettebata güveniyor ve inanıyor. Korsanlara rağmen, dalgalara rağmen, hedefe varılacaktır.

Ancak, Fatih Terim felsefesine ihanet ederek, koşmadan, formanın hakkını vermeden, sonuna kadar mücadele etmeden yarış dışı kalmak da kabul edilemez. Böyle bir sonuç alırsak surat asmak hakkımızdır.

Öyle bir maça çıkıyoruz ki, final gibi.

Ünlü Fransız düşünür Albert Camus’nun dediği gibi ‘sonumuz yokluk, hiçlik olabilir, olsun, bu hiç önemli değil. Sonumuz yokluk, hiçlik olsa bile, direnerek, sonuna kadar mücadele ederek yok olalım. Bu son bizim hak ettiğimiz bir son olmasın.’

Böyle düşünerek çıkın maça…

Yenilirseniz de, yenerseniz de, başımızın üzerinde taşırız sizi.

Siz ki bizlere büyük zaferler yaşattınız. Bu ülke bugün daha büyük zaferlerin startının verileceği bir günün başlangıcına tanıklık etmek istiyor. Biz size inanıyor ve güveniyoruz.. Siz de kendinize inanıyor ve güveniyorsanız, zafer sizi takip edecektir.

Bugün torunlarınıza anlatabileceğiniz bir hikâyenizin yazılacağı gündür.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı