Zor Bir Sezon Olacak

Bu yıl futbol sezonu, sorunları biraz daha ağırlaşmış olarak başlıyor.

Sporun içinde siyasetin yüksek yoğunlukta yaşanacağı bir sezona merhaba diyoruz.

TFF sözcüleri son bir aydır sürekli birtakım yaptırım ve yasakları izah etmekle meşguller.

Bu yaptırımların tamamı özgürlük alanını daraltan, kısıtlama ve yasaklama deklarasyonlarından ibaret.

Bunlardan birkaçı; önemli maçlara rakip taraftarların alınmaması, tribüne davul zurna sokulmaması, siyasi sosyal mesaj içerikli tezahürat yapılmaması ve pankart asılmaması gibi…

Bütün bu yasaklardan elde edilecek kazanım; yaşanan son olayların etkisi ile artan protestoları stat içine sokmamak…

Peki, bu mümkün mü?

Bütün bu yasakların ne kadar işe yaradığını ilk düdük sesinden ve başlama vuruşundan sonra hep birlikte izleyecek ve göreceğiz.

İlk ipuçlarını Emirates Kupası’nda ve FB- Sazlburg maçında Saraçoğlu’nda yaşadık.

Şike olayında adalete müdahale olmasaydı, görevlendirme yapılırken özerklik hatırda kalsaydı, bu mümkün olmazsa en azından Hz. Muhammed (s.a.v)’in “İşi ehline veriniz” buyruğu ‘ehliyet ve emniyet’ kuralı hep akılda kalsa ve uygulamada unutulmasaydı.

Yasaklama yerine adil disipliner ve kurumsal düzenlemeler yapılsa daha iyi olmaz mıydı diye de düşünmeden edemiyoruz…

Konuştuğum birçok kişi yaşanan şike süreci öncesi ve sonrasında alenen yapılan müdahaleler nedeniyle futboldan soğuduklarını, eskisi gibi ilgi duyamadıklarını ve ilgilenmediklerini beyan ediyor.

Son müdahalelerle işin tadı tuzu iyice kaçmaz umarım.

Dilerim ki, aklı başında insanların hızla futboldan ve spordan uzaklaşmaları ile ‘güzel oyun’ bazılarının kendi aralarında oynadığı ‘alicengiz olimpiyatları’na dönüşmez.

Esas tehlike şudur ki; futbol, ayak oyunlarından ibaret hâle gelirse kısa bir gelecekte ayak takımının avutulduğu ve uyutulduğu sadece onların ilgi duyduğu bir alana dönüşecektir.

Eşkıya dünyaya hükümdar olmadığı gibi yasaklar da yasakçılar da ilelebet iktidarda kalamamıştır, bunu hatırlatmakta da fayda var.

Futbolu kimin yöneteceğinden medyada kimin yorumlayacağına ve nasıl yorumlayacağına varıncaya kadar bir dizi uygulama yeterli olmamış ki taraftarların kim olacağı ve ne düşünüp ne söyleyebileceğine uzanan bir düzenlemeye başvuruluyor.

Bütün bunlar kabulüm, fakat şu soruyu sormama müsaade edin: ‘Peki, bu noktaya nasıl gelindi?’

Ve nasıl oluyor da bir taraf hep haksız bir taraf hep haklı…
Beşiktaş Lig’de ne yapar?

Kartal gönlünden geçenleri değil bütçesi yetenleri takıma ilave etti. Kısaca, geçen
yıldan miras kalan sıkıntılar artarak devam ediyor.

Beşiktaş için takıma ilave edilenlerden çok, mevcutların ve sakatlık sürecini atlatanların performansı daha belirleyici olacak.

Stat konusuna gelince; Beşiktaş son dönemlerde kendi stadına bile yabancı kalıyordu. Puan kayıpları buna şahittir. Bu nedenle bazı maçlarını İstanbul içinde farklı statlarda oynaması sonucu çok fazla değiştirmez.

Beşiktaş için önemli bir nokta da şu olacak; taraftarının içine bırakılan saatli bombalar patlamadan etkisiz hâle getirilemezse bizleri saha neticeleri yerine saha dışının daha çok meşgul edeceği bir sezon bekliyor diyebiliriz.
Ramazan Bayramı kutlu olsun

Başta yakın coğrafyamız olmak üzere tüm dünya sıkıntılı bir süreçten geçiyor, bu sürecin kısa ve kazasız atlatılabilmesi için; Ramazan Bayramı’nın başta ülkemize, tüm dünyaya barış huzur ve refaha vesile olmasını diler, herkesin bayramını kutlarım…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı