Zafere İyi Bir Ekiple Ulaşılır

Bir kurumun sahibi ya da yöneticisi ne kadar yetkin olursa olsun bu durum tek başına başarıyı garanti etmez ama iyi bir yönetim kadronuz yoksa başarısızlığı garanti altına almışsınız demektir.

Yönetim ekibinizin niteliği sizin hangi ligde ve hangi kategoride yer alacağınızı da belirler.

Beşiktaş gibi talan ve tarumar edilmiş bir kurumu devralıyorsanız yönetim ekibinizin; kriz yönetimi, işletme yönetimi, kurumsallaşma, değişim yönetimi ve dünya futbolu hakkında bilgi sahibi olması işinizi yarı yarıya kolaylaştıracak faktörlerdir.

DÜNÜN SEÇİMLERİ BUGÜNÜN SORUNLARI OLDU

Beşiktaş’ın şu an yaşadıkları belki de Beşiktaş’ı yönetecek kişileri seçenlerin günah galerisinin albümünden bir kesittir.

Beşiktaş camiasında yüksek bir kredibilitesi bulunan Serdar Adalı, başkanlığı çok fazla düşünmemesine rağmen, çeşitli çevreler ve camiadan gelen beklenti ve talepleri dikkate alıp, Beşiktaş’ın kurtuluşu için yoğun bir çalışma başlatmışken, başta YD ve onun örgütlediği çevreler, en iyi bildikleri oyunu sahneye koymuşlardı:

Entrika isimli oyun sahneye konulunca Serdal Adalı hem dağ gibi birikmiş borçlarla hem de entrikacılarla baş etmenin imkânsızlığı karşısında ‘belki başka bir bahara’ diyerek çalışmalarını sonlandırmak zorunda kalmış, hem kendisi hem de sevenleri büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı.

Bunu neden anlattım…

Çünkü bu zor dönemde dahi, kişisel ve siyasal hırslar her şeyin önüne geçmişti…

Fikret Orman ekibini bu zor şartlar altında oluşturdu.

Camiayı da derin yapıyı da çok iyi bilmesi en büyük avantajıydı.

Zaman ilerledikçe , hem dertlerle hem statüko ile hem de yönetime aldığı arkadaşlarının kişisel kapris ve hırslarıyla baş etmek zorunda kaldı…

Şimdi cevabı en çok merak edilen soru şu: Bu şartlar altında, böyle bir ortamda Fikret Orman ve ekibinin günü geçmiş ve çöp dağları gibi birikmiş bu sorunlara nasıl bir yaklaşımla çözüm olacağı ve bulacağı…

Camia Başkana olan güvenini taze ve diri tutmak istese de, sorunların ağırlığı, yönetim kurulunun çoğunun Beşiktaş’ın içinde bulunduğu sorunlara çözüm üretmekten uzak olması nedeniyle umutlu bekleyiş tedirginlikle yer değiştirmeye başladı bile…

Bu noktada son olarak şunu belirtmek isterim ki, allame-i cihan olsanız da dünyanın en usta, en karizmatik lideri olsanız da, yönetim kurulu ve profesyonel ekibiniz yetkin, vizyoner, deneyimli ve dürüst değilse, hedefe adanmışlık yoksa tek başınıza hiçbir şeysiniz.

Bu noktadan sonra ülkenin de Beşiktaş’ın da maceraya tahammülü kalmamıştır.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı