Vahap Munyar’ı devirerek, koltuğa oturdu

TOBB Medya ve İletişim Meclisi Başkanlığı için yapılan kıran kırana seçimi Vahap Munyar kaybetti

TOBB Medya ve İletişim Meclis Başkanlığı’na 2 yıllığına Star Medya Operasyon Grup Başkanı Nurullah Öztürk seçildi. Kıran kırana geçen mücadelede Öztürk başkanlığı, Hürriyet Ekonomi Müdürü Vahap Munyar’dan devraldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Medya ve İletişim Meclisi Başkanlığı için yapılan kıran kırana seçimi Star Medya Operasyon Grup Başkanı Nurullah Öztürk kazandı. Öztürk’ün 3. tur sonucunda 1 oy farkla kazandığı seçim, Hürriyet Ekonomi Müdürü Vahap Munyar dönemini bitirdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin altında faaliyet gösteren Medya ve İletişim Meclisi Başkanlık seçimi kıran kırana mücadeleye sahne oldu. Meclis’in 3 yıldır başkanlığını yürüten Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Vahap Munyar ile Star Medya Operasyon Grup Başkanı Nurullah Öztürk, başkanlık için aday oldular.

2 YILLIĞINA BAŞKAN SEÇİLDİ

Medyayla ilgili derneklerin temsilcileri ve her medya grubundan bir kişinin temsiliyle yapılan seçimin birinci ve ikinci turunda 15/15 eşit oy çıktı. Üçüncü turda Ciner Medya Grubu’nu temsilen oylamaya Ahmet Dirican katıldı.

Dirican’ın gelmesiyle oy dengesi bozuldu. Dirican’ın katılımıyla 31 kişi üzerinden yapılan seçim 15/16 bitti. Nurullah Öztürk 1 oy farkla 2 yıllığına başkan seçildi. Başkan yardımcılıklarına ise Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Yenişafak Ekonomi Müdürü İbrahim Kahveci ve Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Figen Toksü seçildiler.

Medya mensupları ve medyayla ilgili konularda güçlü bir eğilim belirleyici olan TOBB Medya ve İletişim Meclisi, çok sayıda gazeteciye yurt dışında dil eğitimi imkanı sağlamasıyla tanınıyor. Meclis 30 gazeteciye daha bu yolla dil eğitimi sağlayacak. Kamuoyunu yakından ilgilendiren konularda Meclis’in yaptığı açıklamalar da oldukça etkili oluyor.(Star)

 

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı