Vahap Munyar’ı devirerek, koltuğa oturdu

TOBB Medya ve İletişim Meclisi Başkanlığı için yapılan kıran kırana seçimi Vahap Munyar kaybetti

TOBB Medya ve İletişim Meclis Başkanlığı’na 2 yıllığına Star Medya Operasyon Grup Başkanı Nurullah Öztürk seçildi. Kıran kırana geçen mücadelede Öztürk başkanlığı, Hürriyet Ekonomi Müdürü Vahap Munyar’dan devraldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Medya ve İletişim Meclisi Başkanlığı için yapılan kıran kırana seçimi Star Medya Operasyon Grup Başkanı Nurullah Öztürk kazandı. Öztürk’ün 3. tur sonucunda 1 oy farkla kazandığı seçim, Hürriyet Ekonomi Müdürü Vahap Munyar dönemini bitirdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin altında faaliyet gösteren Medya ve İletişim Meclisi Başkanlık seçimi kıran kırana mücadeleye sahne oldu. Meclis’in 3 yıldır başkanlığını yürüten Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Vahap Munyar ile Star Medya Operasyon Grup Başkanı Nurullah Öztürk, başkanlık için aday oldular.

2 YILLIĞINA BAŞKAN SEÇİLDİ

Medyayla ilgili derneklerin temsilcileri ve her medya grubundan bir kişinin temsiliyle yapılan seçimin birinci ve ikinci turunda 15/15 eşit oy çıktı. Üçüncü turda Ciner Medya Grubu’nu temsilen oylamaya Ahmet Dirican katıldı.

Dirican’ın gelmesiyle oy dengesi bozuldu. Dirican’ın katılımıyla 31 kişi üzerinden yapılan seçim 15/16 bitti. Nurullah Öztürk 1 oy farkla 2 yıllığına başkan seçildi. Başkan yardımcılıklarına ise Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Yenişafak Ekonomi Müdürü İbrahim Kahveci ve Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Figen Toksü seçildiler.

Medya mensupları ve medyayla ilgili konularda güçlü bir eğilim belirleyici olan TOBB Medya ve İletişim Meclisi, çok sayıda gazeteciye yurt dışında dil eğitimi imkanı sağlamasıyla tanınıyor. Meclis 30 gazeteciye daha bu yolla dil eğitimi sağlayacak. Kamuoyunu yakından ilgilendiren konularda Meclis’in yaptığı açıklamalar da oldukça etkili oluyor.(Star)