Ulusoy’un Adamları

Maçtan önce Kalli’nin almış olduğu kritik kararı duyunca, “Medya mahallesinde büyük şenlik var” dedim. “Hele ki, Galatasaray bu maçı kaybederse, başta BÜYÜKA VE TOROĞLU gibi akıl vericiler olmak üzere tüm allamelere geniş bir konuşma alanı da açıldı” dedi arkadaşım.

Ne de olsa her şeyi biliyorlar…

İlk haftalardaki ışığın solmaya başlamasından beri, kovuklarına saklanmış bazı iyi gün dostları için de fırsat çıkacak mıydı? Örneğin, Delgado neden yedek bekletildi, güzel bir tartışma konusu olabilirdi, bu tarafta da.

Bilinmesi gereken bir gerçek var ki; oyuncuların performanslarını en iyi bilen kişi takımın teknik patronudur. Kurallara uymayanlar bazen kulübede, bazen de tribünde olabilirler. Sorumluluk kimde ise yetki de onundur. Her ne kadar ülkemizde böyle olmasa da.

Neyse ki Feldkamp farklı bir disiplinden geldiği için mazur görülebilir. !

Sessiz, sakin ve huzurlu bir ortamda başlayan maçta, ilk hatayı yapan ilk golü de yedi, hakemin katkısını da unutmamak gerekir tabii ki… Skor hariç her şeyi ortada geçen maçta ilk yarı biterken Serdar Özkan’ın akıl dolu ikramına Beşiktaş’ın klas sol ayağı Tello ‘hayır’ demedi ve topu çatala astı. Koca ilk yarıda başka da bir şey olmadı.

Beşiktaş’ın kristal adamı Gökhan Zan’ın oynadığında defansı toparlamada önemli bir görev üstlendiğini bir kez daha müşahede ettik. Bir şey daha dikkatimizden kaçmadı, yalancı bahar Bobo’nun, Beşiktaş’ın gol ilacı olmadığı. Nobre’yi zaten herkes biliyor. Dün akşam da bildiğiniz gibiydi.

Maçı seyrederken bir an düşündüm, derbi denilen bu muydu? Çünkü uluslararası arenada seyrettiğim hiçbir derbi bizimkine benzemiyordu nedense. Saman alevi gibi parlayan birkaç isim, birkaç resim, alın size derbi. İşine karışmak gibi olmasın da, öve öve bitirilemeyen Higuen’i izleme fırsatını bizden niçin esirgerler. Yine emeklilik parasını toptan alan Rüştü Reçber’i ne zaman izleyebiliriz acaba?

Dakikalar 75’i gösterirken, bir de baktık ki, Ulusoy’un adamları yine iş başındaydı. Anlaşılan o ki, Ulusoy federasyonu kendilerini eleştiren kim varsa yakıp yıkmaya and içmişler. Bu pozisyona kimin ne ve nasıl yorum yaptığı umurumda bile değil. Herkesin bilmesi gereken bir gerçek var ki, bu Ulusoy futbolun başında kaldığı müddetçe adalet, hak, hukuk hak getire…

Artık buna kim ‘dur’ diyecek. Düdüklerin lehlerine çalındığı keyfi yerindekilerden harekete geçmesini beklemiyoruz zaten, ama canı yananlar ne zaman birlikte tepki verecekler, neyi bekliyorlar… Futbol boncuk dağıtıcısı olan bu adamlardan kurtarılmadıkça, hiç kimse rahat ve huzur yüzü göremeyecek anlaşılan. Dün akşam iki kritik karar ve iki golle Beşiktaş tuş edildi. Her şey bir yana da kişisel ihtiras uğruna insan kendisine destek olanları, hele de akrabasını bu kadar ucuza harcar mı? Bu isim Ulusoy ise gözünün yaşına bile bakmaz.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı