Ülkenin üvey evlatları

Bu ülkede üveylik yaşayan iki temel jenerasyon var. Birincisi ülkeye savaşta ve barışta en büyük katkıyı yapan, özellikle de normalleşme zamanlarında hor ve hakir görülmeye, yok sayılmaya çalışan her türlü fedakârlık ve feragatine rağmen dışlanan ‘inancına göre yaşam stilini belirlemiş olanlar.’ İkinci grup da, ekmek parası derdiyle mecburi olarak vatanlarından ayrılarak çeşitli ülkelere savrulmuş, adına bizim tabirimizle “gurbetçi” ,yabancıların deyimi ile “marjinal” olarak tanımlanan vatandaşlarımız.

Her iki grubun da temel özelliği, ülkeye yapmış oldukları katkının, kendilerini yok saymaya çalışan, ya da hakaret edenlerden fersah fersah fazla olmasıdır.

İşte, ekmek parası derdiyle binlerce kilometre ötede yeni bir yaşamı deneyen kuşağın çocukları, zor şartlarda hayatlarından büyük başarı öyküleri çıkartmayı bilmişlerdir.

YILDIRAY VE HALİL

Son dönemde Almanya’nın en üst düzey takımlarının değişmez tercihi olan bu iki isim, bugün, anlaşılmaz ve akıl mantık kuralları ile izahı oldukça zor bir şekilde milli takım kadrosundan çıkartılmışlardır.

Alman milli takımını tercih etmedikleri için, Alman Futbol Federasyonu’nu bir dizi kararlar almaya sevk eden bu iki oyuncumuzun milli takımdan niçin, hangi gerekçelerle koparıldığını yetkili birilerinin kamuoyuna anlatma, izah etme zorunluluğu vardır.

Bu olay basit bir olay olarak savuşturulamaz. Ve sonuçları çok kötü olacaktır. Milli takım her iki oyuncuyu da mumla arayacaktır. İkinci ve en önemlisi de, son dönemde NURİ dışındaki yurt dışında top koşturan gelecek vaat eden tüm oyuncuları elimizden kaçırdık ve kaçırmaya devam etmekteyiz. Bu iki oyuncuya yapılan haksızlık, gerek yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızda, gerekse orada top koşturan oyuncularda ciddi kafa karışıklığına sebep olacaktır. Yaşadıkları ülke takımlarında oynamaları için yapılan baskılar karşısında, Türkiye aleyhinde karar almalarını kolaylaştırmıştır Fatih Terim’in kararı.

Ülkemizin güzide medyası(!), üç büyüklerde oynayan oyuncuların dişi ağrısa manşete taşırken, bu oyuncularımızı hep görmezden geldi. Hep üvey evlat muamelesi yaptı. Hiçbiri hak ettikleri değeri göremediler sevgili medyamızdan !!

Ben bu kararlara “Hocanın kararıdır saygı duymak lazım” klişesini, bu ülkede olan biten üzerine gevezelik eden öngörüsüz ve oynakların bir sloganı olduğunu söylüyor, bu karalara saygı duymadığımı belirmek istiyorum.

Elini ve kolunu sallayarak lider çıkacağı gruptan Yunanistan’ın tam 7 puan arkasında can havli ile kurtulabilen bir takımın “Kibir Abidesi” teknik adamının daha gerçekçi ve cesur açıklamalar yapmasını beklerdik.

Ortaya konuşanların tam aksine şunu net bir şekilde görüyoruz ki, bu takımın final oynama kabiliyeti ve kapasitesi vardır. Fakat takımın teknik heyeti bu imkânı yok etmek için ne gerekiyorsa yapmaktadır. Favorisi olmayan bir turnuvada çok büyük bir fırsat kaçmaz umarım.

Son olarak, olası başarısızlık durumunda, yol gösterici basınımız, faturanın toplam bedelini futbol federasyonuna kesecek ve ödeme talep edecektir.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı