Türk Futbolunun Gözyaşları

Geçen hafta oynanan TS-Rize maçında Volkan Şen’e tribünlerde kendini bilmez taraftarlar tarafından yapılan ağır küfürler sonrasında Volkan’ın gözyaşlarını sadece bir futbolcunun gözyaşları olarak düşünürseniz hâlâ gerçeğin farkına varmamışsınız demektir.

Bu gözyaşları uzun yıllardan bu yana Türk futbolunda yaşanan olumsuzlukların ve dramların birikiminin dışavurumudur. Bunlar çaresizliğe düşen namuslu insanların isyan gözyaşlarıdır.

Türk futbolu CAS kararlarının açıklanması ile başka bir kategoriye dâhil oldu.

Ağlama nedenleri farklı olsa da ağlatan da ağlayan da birlikte gözyaşı dökmeye başladı.

Türk sporunda zekâ çeviklik ve ahlak iflas etti…
GERÇEĞİN DIŞAVURUMU

Fenerbahçe yönetimi malum sürecin başından bu yana sorunun kaynağı olarak hep başkalarını işaret etti. Kendi kamuoyunu da buna inanmaya zorladı. Hatta bunda başarılı da oldu. Bu durum yönetime bir nebze zaman kazandırsa da CAS’tan gelen haber tüm yolların aynı noktaya çıktığının da belgesi oldu.

FB şike sürecinde iletişim ve PR’ın tüm yol ve yöntemlerini başarılı bir şekilde uygulasa da ‘gerçek’ zirveyi teslim aldı.

En son seçenek olan CAS da şikeyi onadığına göre tescilli bir şike ülkesiyiz artık.

Biz bu durumu biliyor fakat sözümüzü kimseye dinletemiyorduk. Herkes gerçeğe sağır ve kör taklidi yapıyordu.

Şimdi bu gerçeği yedi düvele de göstermiş olduk.

Bu durum başka merakları da beraberinde getirdi.

Öncelikle bu gerçeğe sırtını dönen hâkim irade şimdi bu tablo karşısında ne düşünüyor?

Tek suçu armaya gönül vermek olanlar kendilerini aldatanlara haklarını helal ediyor ve hâlâ onların peşinde mi?

Gerçeğin inkârı konusunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan medya ve mensupları nasıl bir savunma mekanizması hazırladılar; inkâr mı, ikrar mı?

Şike dosyasını bertaraf etmek üzere hükümet tarafından atanan TFF yönetimi bu gerçek neticesinde misyonunu tamamlamış sayılıyor mu?

Gerçeğe vâkıf olduğu hâlde inkâr eden, gizleyen ve sinsi bir şekilde fırsat gözleyenler de utanıyor ve artık sahneden çekilmeyi düşünüyor mu, onlar düşünmese de bu konuda bir yaptırım geliyor mu?

Soru da sorun da çoğaldı, bakalım Türkiye ve futbolu arınmayı mı anırmayı mı seçecek…
BEŞİKTAŞ İYİ YOLDA

Karar vermek için çok erken ancak ilk iki haftadaki görünüm bile bir değişimin habercisi.
Ersan Gökhan’a göre daha iyi bir performans sunmasına rağmen sol cenahta değişen bir şey yok. Sürekli geliş gidişlerde aksaklık yaşanıyor.
Almeida gerçeğine paralel olarak forvet hattı seke seke oynuyor. Bin bir zahmetle rakip defansa kadar taşınan toplar o bölgede hedefe ulaşmadan çok çabuk ve kolayca kayboluyor.

Medyanın bazı takımların PR ajansı gibi çalışmasına kulak vermeksizin sahada olup bitene göre yapılan gerçek bir değerlendirmede, muhtemel şampiyonluk adaylarının kuvvetli ve zayıf yönlerinin birbirine denk olduğu görülüyor.

Bu noktada Beşiktaş defans kombinasyonunun solunu tamir edip iyi bir forvet ihtiyacını zamanında temin ederse bu yıl şampiyonluğun mutlak favorisi olur.
Anzhi başkanının ekonomik ve siyasi nedenlerle takımı küçültmeye gitmesi sonucu takımın önemli oyuncuları tüm tekliflere açık. Eto’o da haber bekleyenlerden biri…

Bu fırsat değerlendirilebilirse forma satışlarından elde edilecek gelirler bu transferin bedelini öder; Beşiktaş da daha güçlü bir şekilde şampiyonluk şarkıları söyler.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı