Türk futbolu dünya markası olacak

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan’la Cenevre’de sıradışı bir röportaj yaptık. Hasan Doğan’a hep Milli Takım ve Fatih Terim soruldu. Bizim konuştuklarımız biraz farklı. Bugünü değil, Türk futbolunun yarınıydı, bizim sohbet konumuz. Sayın Doğan farklı bir federasyon başkanı; açık sözlü, canayakın. Konuştukça işin ehli olduğunu gözlemliyor, Türk futbolunun emin ellerde olduğuna kanaat getiriyorsunuz. Doğan’ın Türk futbolu için çok önemli projeleri var. Çok uzun bir sohbetti. Bakın Hasan Doğan çok çarpıcı açıklamalarında özetle neler söyledi:

“Futbol federasyonu olarak cumhuriyetin 100. yılına kadar ki tüm plan ve programını yapıyoruz. Futbolu ülkenin lider ülke vizyonuna katkı yapacak, destek olacak bir proje olarak geliştirmeyi düşünüyoruz. Göreve geldiğimizde 15 milyon YTL olan sponsorluk gelirlerini üç ay içerisinde 36 milyon YTL’ye çıkarttık.

Milli takımın başarılı olması bizi sevindirdiği kadar tüm Türk ve Müslüman dünyasını da sevince boğuyor. Dün Mısırlı bir vatandaş Türk bayrağını öpüyordu. Bir aydır Türkiye dışındayız. Ama hiçbir yerde yabancılık yaşamadık. Kendimizi hep evimizde gibi hissediyoruz. Hiç bir ülke ve milli takımı geçtiği her yerde böyle bir sevgi ile karşılanmıyor. Bu sevgiye layık olacağız.

Futbol federasyonunun dış yayın haklarını federasyon kendisi pazarlayacak. Milli maçlar ve Türkiye Ligi Balkanlar’da ve Türki cumhuriyetlerde çok yoğun ilgi ile takip ediliyor. Bu ilginin karşılığı olarak cüzi fiyatlarla oralarda maçların takip edilmesine fırsat sağlayacağız.

Futbol sadece futbol değil. Futbolun siyasi ve ekonomik boyutu var. Bu boyutlarını da dikkate almak lazım.

Hazırladığımız projenin üç boyutu var.

1-) Sosyal sorumluluk

2-) Türkiye’de herkese futbol oynatmak. Tüm okullarda futbol oynanmasını sağlamak.

3-) Elit sporcu yetiştirmek.

Uluslararası arenada ne yapmak isterseniz isteyin önce ülkenizin marka olması gerekir. Futbol da bunun vasıtalarından biridir

Futbolun geliştirilmesi ve sosyal sorumluluk projesi olarak ele alınması çerçevesinde AB fonlarından da yararlanacağız Oli Rehn Portekiz maçında misafirimizdi Projeyi kendilerine sunarak 30 milyon Euro destek sağlayacağımızı düşlünüyorum

Yapacağımız işlerle ilgili finansman konusunun sorun olacağını düşünmüyorum Sorun bürokraside Eğer bürokrasi önümüze engeller dayamazsa bu ülkenin futbol potansiyelini çok üst noktalara taşımayı hedefliyoruz.

Bu projede futbolun tüm enstrümanlarını geliştirmeyi düşünüyoruz

Uluslararası arenada hakemlerimizin de yer alması ve görev alması için onları da eğitecek ve geliştireceğiz

Türk futbolu dünyanın en önemli markalarından biri haline gelecektir Tüm çalışmalarımızı bu hedefe yönelik olarak planlıyoruz

Türkiye Dünyanın gelecek vaat eden birkaç ülkesinden biri Biz de bu hedefe futbol vasıtası ile destek olmak istiyoruz Ve olacağız.’

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı