Toplum ve Futbolun En Büyük Sorunu Nedir?

Bu ülkenin sorunlarının temeline indiğimizde aynı acı gerçekle karşılaşıyorsunuz: Eğitim ve insan kalitesi…

Türkiye uzun yıllardır bu belaya müpteladır..

Toplumun her alanı niteliksiz insanların kuşatması altındadır. Bu kuşatma kırılmadan, yarılmadan kalıcı ve kapsayıcı bir zaferden söz edilemez.

Peki, bu durum neden böyle olmaktadır? Bu sorunun peşine takılan iki bilim insanı Justing Kruger ve David Duning “Niteliksiz insanların neden kilit görevlerde olduğu” sorusuna şu cevapları bulmuşlardır. Psikolojide “Duning-Kruger Sendromu” olarak adlandırılan bu çalışma kendilerine 2000 yılı Nobel ödülünü de kazandırmıştır…

İsterseniz yukarıdaki sorumuzun cevabını kendilerinden dinleyelim…
Türk futbolunu yönetenlerin ortak özellikleri:

Tamamına yakını niteliksiz, fakat bu özelliğini bilmeyen insanlardır. Nitelikli insanların niteliklerini görüp anlamaktan aciz, kendi niteliklerini de abartma eğilimindedir.

“Yetersizlik ve haddini bilmeme” bir yana her işte öne çıkmaktan ve haddi olmayan görevlere talip olmaktan, en küçük rahatsızlık duymamaları, kendine hak olarak görmeleri onları bir adım öne bile çıkartmaktadır…

Toplumun her kesiminde yanı başımızda bitiveren bu “KİFAYETSİZ MUHTERİSLER”in daha hızlı yükselmesi ve yukarılarda tutunmaları her alanda olduğu gibi ama en fazla da Türk futbolunda onulmaz ve büyük bir yaradır.

Peki, bu sorunların üstesinden gelecek insanlar yok mudur?

Fazla olmasa da var, elbette…

Fakat onlar alçakgönüllüdür, öne çıkmayı sevmez, yüksek görevlere talip olmak için olmadık işler çevirmez, hayal satmaz, kıymetlerinin bilinmesini beklerler..

Tabii kıymetleri bilinmeyince de kendilerini daha da geri çekip kendilerine haksızlık ederler.
Russel bu durumu “Dünyanın sorunu, akıllılar kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır” diye özetler…

Bu sendromu en iyi özetleyen cümle de “Cehalet gerçek bilginin aksine, bireyin kendine olan güvenini arttırır”dır.

Türk futbolu ve toplumu “kendini ve haddini bilmez”, bilmek için gayret etmez, ortak paydası “menfaat” olan kişilerin hegemonyası altındadır.

Türk futbolu yıllardır kifayetsiz muhterislerin eline esir düşmüştür… Futbolun en büyük sorunu budur…
Sayın Maliye Bakanı’na çağrı

Sayın Bakanım.

Çok iyi bildiğiniz gibi, futbol dünyası yıllardır ayrıcalıklı ve dokunulmaz bir dünya.

Bütün bu ayrıcalıklara karşın Türk takımları Avrupa’daki rakipleri karşısında genellikle ilk turda beyaz bayrak sallamaktadır.

Futbol dünyası ve futbolcular kayıtsız ve kontrolsüz para okyanusunda boğulmuşlardır.

AB temel müzakere başlıkları içinde de yer alan “mali kontrol” ve “mali bütçe koşulları” çerçevesi de bu tür ayrıcalıkların ortadan kaldırılmasını tavsiye eder.

Toplumun tüm kurumları ve bireylerine adil bir yaklaşım sergilenmesi “sosyal devlet anlayışı”nın da en güçlü ilkesidir.

Bu anlamda Türk futbolunda yaşanan ahlaki ve ekonomik iflasın önlenmesi, futbolcuların kazançlarının, bonservislerinin, kulüplerinin şeffaf ve kurumsal bir yapıya dönüştürülmesi düne göre bugün daha çok zorunluluktur. Yarın ise geç kalınmış bir tarih olacaktır.

Bu konuda adım atılmasını ve adaletsizliğin giderilmesini, usulsüzlüklerle ilgili de sorumlularından hesap sorulmasını bekliyoruz…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı