Terketme Meleğim

Karşılaşma Tigana’nın takım tertibindeki yanlışlar ve F.Bahçe’nin sağlı sollu ataklarıyla başladı. Sandık ki Saracoğlu Stadı’ndaki kupa maçı kaldığı yerden devam ediyordu.

Maça F.Bahçeli futbolcular daha hırslı ve kararlı başladılar. Her ne kadar yöneticileri trübünde onları yalnız bıraksa da.

Maçtan önce ilk golu bulanın çok rahatlayacağı bir maç olacağını söylemiştim. Bu şans erkenden F.Bahçe’ye güldü. Zaten ayakları stres altında ağırlaşan Beşiktaş’ın işi daha da zorlaşmıştı.

Stres kimi bozar diye düşündüm. Stres planı programı ve stratejısi olmayanı bozar. Beşiktaş’ın kenar yönetiminin ne yapmak istediğini anlayan varsa beri gelsin.

İlk ciddi atağını 22. dakikada gerçekleştiren Kartal’ı diğer maçlara göre iyi bir oyun sergileyen Burak mutlak bir golden etti.

Golden sonra vakit geç olmadan Nobre’nin yanına ikinci bir forvet takviyesini bekledik ama uzun süre boşuna bekledik. Golden sonra F.Bahçe daha çok defans yapmaya ve kontratak kovalamaya başladı.

Ortamın gerilmemesi gerekiyordu, ancak F.Bahçeli futbolcular bu konuda öyle usta ve kışkırtıcıydılar ki, bir kıvılcım bile ateşi yakmaya hazırken, başta Sırp Kezman olmak üzere Tümer ve arkadaşları yangına benzin döktüler. Sahayı ve dışını tahrik ettiler de ettiler.

Tabii ki bunda Tigana’nın salakça ofsayt taktiği nedeniyle yenilen golun stresi inkar edilemez.

Türkiye’de futbol taraftarı takıma nasıl destek verileceğinden haberdar değil. maçlar öncesinden başlayan anlamsız bağırışlar, maç başlayınca kısılan sesler ve yenilen golden sonra derin bir sessizlik ve ardından sağa sola saldırmalar. Hepsi bu kadar…

İkinci yarı Delgado çıkıp yerine Bobo girerken ikinci yarı oyunun formadı da belli olmuştu. Beşiktaş saldırmaya F.Bahçe savunmaya geçti. Taraftarı da desteğini esirgemeyince ikinci yarıda yapmadıklarının hepsini yapmak isteyen bir kara kartal vardı sahada. Golün ayak seslerini duyar olmuştuk. Gelmeyince risk alma zamanı gelmişti. Sivas maçının kahramanı İbrahim Akın da oyundaydı. F.Bahçe ise tilki kurnazlığında fırsat kolluyordu. Roller değişmişti Saracoğlu’nda savunan Beşiktaş, İnönü’de savunan Kanarya idi.

İkinci yarı futbol auta çoktan çıkmıştı. Savunan ve saldıran vardı sadece.

İki takımı tartıya koyduğunuzda kalite anlamında hiç fark yoktu. İsimlerin ağırlığı farklıydı sadece. Ancak isim futbol oynamıyor.

İki takım için de koca bir sezonun özeti olan bu doksan dakika sonunda F.Bahçe kazanmakla kalmadı, başkanını ve yönetimini de darağacından aldı.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı