Terim’in finali

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, hiçbir zaman skor yazısı yazmadım. İzlediğimi, gördüğümü ve düşündüğümü açık ve net bir şekilde açıklamaktan hiçbir zaman çekinmedim.

İlk maçları izledikten sonra görüldü ki; turnuvaya hazırlıksız gelen ,kadro zafiyeti taşıyan tek takım Türkiye.

Siz buna “varlık içinde yokluk’ da diyebilirsiniz. Hal böyle olunca da tartışmaların odağına oturan, eleştirilerin en ağırına muhatap olan da FATİH TERİM oluyor. Şunu net bir şekilde ifade edebiliriz ki; gurbette yaşayan taraftarlarımızın Terim’e olan haklı tepkileri doruğa çıkmış durumda.

Maçın kadrosu elime geçtiğinde, bir fanteziden başka birine yol almakta olduğumuzu düşündüm.

İnsan sormadan edemiyor; elimizi kolumuzu sallayarak çıkmamız gereken bir maç ve gurupta öcü görmüşe döndük.

Yine turnuvanın rakipten çok kendisi ile mücadele eden tek ülkesiyiz. İsviçre maçında da rakibimiz saha koşulları oldu. Bardaktan boşanırcasına yağan yağmur, İsviçre’ye avantaj bize hüsran oldu. İlk yarı biterken gördük ki, Terim’in A planı yine tutmamıştı.

Aslında Terim’in planından falan da söz etmek mümkün değil. Çünkü yok… İsviçre’nin en etkin oyuncuları Türk oyunculardı. Hakan bize çok uzaktı ama İsviçre’de gole çok Yakın’dı. Gökhan takımımızı “inletiyor’ Eren’in derdi yok’tu ama biz de dert çoktu.

Taraftarlığın nasıl olması gerektiğini doksan dakika boyunca güzel bir örnekle İsviçre seyircisi gösterdi.

Hakem İsviçreli oyuncuların suya takılıp düşmelerine bile faul çalarak ev sahibine yapabileceği iyilikleri yaptı.maçın hakkını verdi yani..!!

Semih öyle bir anda eşitliği sağladı ki, “tam zamanı şimdi” Hadi artık dedik. Ama Marco dışında ayakta kalan bir tek Hamit vardı. Nerede İspanya’nın boğası Nihat, nerede rüzgarın oğlu Tuncay.

Volkan tam bir hayalet, sol da oynayan arkadaş tam soyadı gibi. ikinci yarıda oyuna giren Mehmet “topal’. Saha kenarındaki teknik ekipte kör olmuş. Defansta yarım ayakla oynayan Servet tek başına boğuştu boğuştu en sonunda o da iflas etti.

Sonuç olarak Arda’nın uzatmalarda attığı golle Türkiye sıkıntılı geçen 2 maç sonunda gruptan çıkma şansını son maça taşımasını bildi.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı