Temiz Eller mi?!

Ülkemizde birkaç gündür spor, siyaset ve ekonomik alanlarda çok ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Türk futbolunun masa başı oyunlarının bir kısmının kamuoyunun gündemine gelmesi bazılarınca futbola bomba düştü şeklinde verildi. Hal bu ki, ortada ne bomba ne de bombacı var.

Görüyorum ki, elleri dirseklerine kadar pisliğin içerisinde olanlar ‘TEMİZ ELLER OPERASYONU’NDAN dem vuruyor. İtalya’dan diğer ülkelerden örnekler veriyor.

Kısaca abesle iştigal ediyor.

Hatırlar mısınız bundan birkaç yıl önce, buna benzer olaylar yaşanmıştı. Sonuç ne oldu. ?

Hangi yönetici, takım ve sonuçla ilgili adil bir değerlendirme çıktı. Hak ve hukuk yerini buldu?

Kendimizi hiç kandırmayalım; bu ülkede bazıları hak, hukuk vb. konularda oldukça ayrıcalıklı ve koruma altındadır. Her zaman haklıdır ve her zaman üstün olma sevdasındadır.

Adına ‘simsar operasyonu’ denilen, son komedya oyunda da böyle…

Biliyorum bazılarınız şaşırmış gözüküyorsunuz, ama hiç şaşırmayın…

Şaşıracaksanız da, zamanında ve yerinde şaşırın… Sonuçlar işin teferruatıdır.

Benimse şaşkınlığım işin başında oluyor hep..

Önceki federasyonda da, bu federasyonda da bazı isimleri duyduğumda ağzım açık kalmış, olamaz demiştim. Ama oluyor. Oldu da..

Bugün yaşananlar karşısında ise hiç sükûnetimi kaybetmedim. Çünkü bunları bekliyordum.

Hatta uyardım da.

Ancak Sayın Ulusoy’a dostane olarak yaptığımız uyarı için teşekkür etmek yerine, kendisine ve adamlarına çekidüzen vermek yerine, mahkeme yolunu seçti. Şimdi kim haklı kim haksız birer birer ortaya çıkmaya başladı. Bunlar aysbergin görünen kısmı, görünmeyen ve duyulmayanları siz düşünün.

Ben yine aynı noktadayım. Bu yolsuzluk ve usulsüzlükleri yapanlar ve yaşatanlar hep aynı kişiler. Çünkü her yerde bunlar var, uzantıları var, hacıyatmaz misali, her zaman her yerdeler. Birbirlerini o kadar çok kolluyor ve koruyorlar ki, her zaman iktidar ve iktidardalar.

Artık bu insanları iyi tanıyın. Bu adamların en büyük vasfı, vasıfsızlıklarıdır. En büyük işleri de ‘komisyonculuk ve rüşvet’tir.

Komisyonculuk ve rüşvet en önemli gelir kaynağıdır ve iş bitiricilikle anılırlar…

Sıfatı saygın işadamı, bürokrat, siyasetçi vb.dir.

Yaptığı namussuzluk, yolsuzluk ve usulsüzlüktür. Her yerde her zaman, her durakta bunları görür ve duyarsınız. Yirmisinde de bunlar yetmişinde de bunlar..

Birbirlerini çok iyi tanırlar ve bilirler. Örneğin, ben taa başından R.Ö.’nün futbol federasyonu yönetim kuruluna seçildiğini duyunca çok şaşırmıştım. Şimdi ise gülüyorum sadece…

Bu federasyon çok mu farklı diyenlerinizi duyar gibiyim. Elbette orada da “her zaman iktidar” kadrosunun birçok adamı var. Önemli görevlerde vukuatlı kişiler var. Yeni eylem ve vukuatlarını hep beraber izleyecek ve tanığı olacağız.

Bu ülkede hala bir şeylerin bir şeylere alet edilmediğini savunan, temiz eller hayali kuran, tam ve bağımsız demokrasiden dem vuran varsa; tez elden en yakın psikiyatri kliniğine başvurmasını öneririm. Hatta mümkünse acilen…

Son sözüm de medyaya; iğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batırın. Bu ülkede ne kadar vukuatlı ve skandala bulaşmış kişi varsa her biri şimdi ne yapıyor dersiniz. Yorulmayın ben cevaplayayım… Gazetelerinizde köşe başında, televizyonlarınızda, ekranda ahkam kesiyorlar..

Hasılı kendinizde olmayan bir şeyi başkasından isteme hakkınız var mı, onu da size bırakıyorum…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı