Son kale de düştü tamam mı devam mı?

Kâğıt üzerindeki tablo Beşiktaş için olmak ya da olmamak anlamı taşıyordu. Fenerbahçe açısından ise ‘olsa daha iyi olur’ demekti.

Takdir edersiniz ki böyle bir maçın stresini kaldırmak her babayiğidin harcı değildi. Sabırlı, dikkatli, agresif, streteji sahibi ve detaylara hakim olmak gibi meziyetlerin yanında inanmak ve kazanma arzusunu 90 dakikaya yaymak gibi özelliklere sahip olunması lazımdı.

Kağıt üzerinin favorisi Kanarya belki de stres açısından İnönü’deki en rahat maçlarından birini oynadı. Çünkü kaybetse bile iddiası devam edecekti. Bu ‘bize beraberlikte yeter’ anlamı taşıyordu. Bu maçın en büyük favorisi ise Beşiktaş’ın koca yürekli taraftarıydı. Nitekim maç tam bu ahval üzere başladı.

Dakikalar 10’u gösterirken Beşiktaş hiç kimseyi yanıltmayan klasik gollerinden birini daha kalesinde görüyordu. Öyle bir hatalar zinciri ki, zincirin içinde herkes var. Fakat bir şey daha var ki bu en önemlisi, benim gördüğüm açıdan top çizgiyi geçiyor, çizgi hakemi pozisyonu görmüyor ya da görmezden geliyordu.

Golden sonra Beşiktaş bilinçsizleşti, Fenerbahçe ise yatağı yorganı Beşiktaş yarı sahasına yıktı. Taraflı tarafsız kim olursa olsun hakem hatalarını duymak, konuşmak ve değerlendirmekten bıktık usandık. Fakat o da ne! Bu hakemler ne yapıp edip kendilerini maçın yıldızı (!) yapmayı başarıyorlar. Saraçoğlu stadında olduğu gibi bu maça da hakem efendiler damgasını vurdu. Halbu ki ilk yarıdaki maçın hakemini resmen Allah çarpmıştı. Verdiği yanlış karar sonucu gol olunca, verdiği faule kargalar bile gülmüştü.

Hata insan içindir, amenna, ne tesadüftür ki, hep bir takımın lehine, diğeri ya da diğerlerinin aleyhine oluyorsa, bu iş te bir tuhaflık ya da gariplik yok mu sizce de?

Herkesin bir koruyucusu ya da hamisi var, bu çirkef dünya içerisinde en korunaksız durumda olan Beşiktaş ve de Anadolu takımlarını Allah bu düzenbazlıktan korusun.

Maalesef bu iş böyle…

Yoksa, yoksa hakemler futbol gözlemcilerinin başkanının eski Fenerbahçe menajeri olmasından mı cesaret buluyorlar ki, her hareket ve yorumu, başkanın takımı lehine çevirmek zorunda hissediyorlar kendilerini.

Federasyon yeni değişti, fakat düzenbazlık değişmedi. Yazık, bu ülkede demokrasi yok, hak hukuk ve adalet anlayışı zedelendiği için feveran ediyoruz. Topyekûn her şeyde istiyoruz bunu. Sadece siyasette değil, sporda da istiyoruz. Sadece kendimize Müslüman değiliz.

Bu maçta saha içi provokasyonlar, yanlı yanlış kararlar maçın kaderi ile o kadar çok etki etti ki….

Bu noktadan sonra sözün bittiği yerdeyiz artık. Her yıl sezon başı Fener’i şampiyon diğerlerini figüran ilan edip biz de maç falan seyrettiğimizi zannetmiyelim.

Son sözüm de Beşiktaş Başkanı ve yönetimine; öyle bir takım yapmalısınız ki hakemi de federasyonu da yenecek bir takım olsun, yoksa şampiyonluk hayal, sevinmek ve övünmek haram bu takıma…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı