Size kim tezgah kuruyor?

Adına derbi denen kick box maçından sonra, Galatasaray Başkanı Adnan Polat, dünyanın gözü önünde cereyan eden utanmazlık ve çirkeflikler için özür dilemesi gerekirken, “F.Bahçe ile G.Saray’a tezgâh kuruyorlar” diyerek, 20:45 esprisi kadar güçlü bir çıkışa daha imza attı.

İster istemez merak ettim; şampiyonluk G.Saray ve F.Bahçe arasında paylaşıldığına, diğerlerinin birer piyon olduğuna dair gizli bir anlaşma vardı da, bu anlaşmayı birileri ihlal etti de, başkan bu nedenle mi tezgâha geldiklerini söylüyor. Yoksa görmediğimiz bilmediğimiz başka işler mi var?

Sahiden size kim tezgah kurmuş olabilir acaba?

90 dakika boyunca kazanmak için hiçbir şey yapmayan, topu topu kaleyi bulan üç şut atabilen, rakiplerini yenme becerisini gösteremeyince dövmeye çalışan futbolcularınız tezgah kurmuş olabilir mi? Medya aracılığıyla şişirilen balon takımlarınıza, kafa tutma cesaretini gösterip, balonunuzu toplu iğne ile patlatan Anadolu takımları olabilir mi? Sizin atamadığınızı, ya da yapamadığınızı rakiplerinizin yaptığı günler mi geride kaldı yoksa? Yoksa federasyon yetkilileri desteğiniz karşılıksız kalmayacak diye söz verdi de, bu sözünü unutarak mı tezgah kurdu. Saha da kendini attırmak için her türlü şirretliği yapan futbolcularınız, hakeme kendilerini attıramayınca dövüşerek mi tezgah kurdular?

Üç kuruşluk problemli futbolcuyu 15 kuruşa satan anlaşmalı menajerleriniz size tezgah kuruyor olabilir mi?

Yoksa sizin kurduğunuz tezgâhların neticesinde canı yananların ahı tutmuş olabilir mi? Enteresan olan şu ki; kamuoyu da sizin düşündüğünüzün tam tersini düşünüyor. 9. haftadan sonra bir sürü Ali Cengiz oyunları sahnelenirken, ikinci yarıda şu ana kadar hakemlerin hak gaspının en düşük düzeyde olduğu bir lig yaşandığını düşünüyor. Tabii böyle olunca da, sonuç bu oluyor. Futbolu Ali Cengiz oyununa dönüştürmediğinizde tablo hiçbir zaman bundan farklı olmayacaktır. En iyisi mi siz, içinize dönerek eksikliğimiz nerede diye bir think thank yapsanız daha iyi edersiniz. On milyon dolara mal olan SİVASSPOR iki yıldır şampiyonluk kovalıyor, bunu da başarıyorsa siz dahil sizin gibi yüz milyonlar harcayarak takım yapanların, biz nerede yanlış yaptık diye sormaları gerekmez mi? Bilerek veya bilmeyerek yapılan bu yanlışların sonucuna katlanmak ve hesabını ödemekle mükellefsiniz. Suçluyu başka yerde aramayın, suçlu içinizde….

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı