Sezer de Hayırlı ‘uğur’lu olsun

Tanığı olduğumuz bazı olayları normal akıl ile izah etmekte zorlanırız. Zorlandığımız anlarda küçük bir araştırma yaptığımızda akıldışı gibi gözüken olayların kahramanları açısından oldukça anlamlı ve karlı olduğunu görürüz. Birçoğumuz buna benzer onlarca olaya şahit olmuşuzdur.

Beşiktaş bu tür olaylar açısından çok zengin bir kurum…

Geçen yıl yapılan Uğur Boral transferini buna örnek gösterebiliriz. Futbol hayatını herhangi bir kulüpte makul fiyatlarla sürdürmeye razıyken BJK piyangosu ile bir anda kendi ve çevresini ihya eden bir transfer olarak kayıtlara geçti bu olay.

Hele ki, ‘Feda’ yılında bu transfer akla da bütçeye de pek uymamıştı.

YK’dan bir yetkiliye sorduğumda aldığım cevaplar ile bu transferin anlam ve önemi daha iyi anlaşıldı.. Derken Uğur sakatlandı , kulübün paraları uçtu biz de olan biteni unuttuk gitti!

Geçen süre zarfında Beşiktaş kurumsallaştı. Profesyonel bir ekip yönetime geldi. Kurum içerisinde âtıl ve kapasitesiz kişiler ile yollar ayrıldı. Rantabilite, prodüktivite ve performans kriterleri önemsenir oldu.

‘Feda’ rafa kaldırıldı.

Artık futbolcu transferlerini teknik ekip yapıyor ve imza törenlerinde YK yerine futbolcuların yanında onlar görünüyordu. Kurumsallaşma tamamdı…

Hadi hayırlısı derken, bu gördüklerimizin rüya olduğu gerçeği ile uyandık.
Sezer ısrarı neden?
Sezer kim ola?

Futbola Almanya’da başlayıp orada dikiş tutturamayınca şansını Türkiye’de denemeye karar veren Sezer Öztürk. Manisa macerasından sonra soluğu Eskişehir’de aldı.

Burada akılda kalan bir tek Eskişehir- Trabzon maçındaki performansı oldu. Bu performansı Fenerbahçeli yöneticilerin dikkatlerinden kaçmadı ve 2.750 bin avro karşılığında Samandıra’nın yolunu tuttu.

2012 2013 sezonunda toplam 387 dk. ve sadece bir Süper Lig maçında Saraçoğlu’nda ilk 11’de çime ayak basan Sezer, Samandıra’da Beşiktaş’tan gelecek müjdeli haberi beklemeye başladı.
Sezer geçen hafta bizzat başkan tarafından yönetilen bir operasyonla BJK kampına paraşütle indirilince, Uğur transferinde yaşanan bildiklerimizi unutmaya hazırlanırken Sezer ile anılarımız tazelendi.

Fenerbahçe’nin kadrosunda yer açmak için kelepir olarak elden çıkartmak istediği Sezer’e Beşiktaş tek alıcı olarak 1,5 milyon avro, kendisine de ufak çaplı bir servet verdi.

Başta belirttiğim gibi akıl yoluyla izah edemediğimiz gelişmeler duygu yoluyla daha anlamlı ve anlaşılır olabiliyor.

Tıpkı Uğur gibi Sezer de onlara bu yolda eşlik edenler çok mutlu ve umutlu…

Aynı şeyi Beşiktaş’ı karşılıksız ve çıkarsız sevenler için de söyleyebilmeyi çok isterdim…
Türk futbolunun çaresizliği

Demirören’in kendine has yöntemler ile sona erdirdiği ve teşekkür beklediğini anons ettiği ‘şike süreci’nin bittiğine inanmak üzereydik ki UEFA tokadı ile kendimize geldik.

Bu tablo dibe vurmuş durumda olan Türk futbolunda tüm taşları yerinden oynattı demeyi isterdim.

Türk futbolu fasit bir dairenin içinde.

Başta Ulusoy olmak üzere futbolu her türlü çirkef ve çamurun içine batırmış kim varsa kurtarıcı rolüne aday. Bir dönem onunla teşrik-i mesaisi olmuş kim varsa arz-ı endam ettiler.

YD’nin Beşiktaş’tan sonra TFF’deki misyonu da kemale erdi.

Siyaset mimarisi yaşananlardan ve mevcut acı tablodan ilham alarak en azından bir kez de; ‘akraba, eş-dost ve lobiciler’ yerine ‘işi ehline veriniz’ diyen cihan peygamberi Muhammed (S.A.V.)’e itibar etse fena mı olur…
BJK yönetimi ne derse tersi olmaya devam ediyor

Gelecek sezon olimpiyat yolu gözüktü.

Stat bu hızla üç yılda bitmez.

VODAFONE’da hatlar kesildi.

BJK üzerinden haksız kazanç sağlayan para kazanan YK üyeleri vs.

YK hedef- gerçekleşme tablosu yaptığımızda sonuçları daha net göreceğiz.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı