Serencebey Manifestosu

Beşiktaş ile uzaktan yakından ilgisi olan herkesin görüşlerine değer verdiği ve önemsediği bir dergi SERENCEBEY.

Üç yüz kelimelik arşivinin dışına çıkamayan spor medyasının en entelektüel derinliği olan dergilerinin liderliğini yapması da verdiği mesajları ayrıca önemli kılıyor.

SERENCEBEY son sayısında hayli ilginç bir manifesto yayınladı. Aslında tüm Beşiktaşlıların duygu ve düşüncelerine tercüman oldu.

Başkanlığa Lıldırım Demirören’in gelmesi ile birlikte, tarih yazılırken payına hep kara, kapkara sayfalar düşen Beşiktaş Başkanı’nı icraatlarına uygun bir resmi ve icraatları ile okuyuculara bir kez daha hafıza tazeleme fırsatı sunuyor.

Demirören yönetiminin icraatları ve başarıları(!) ile ilgili kısa bir özeti, ilginizi çekeceğini düşündüğüm için sizlerle paylaşmak istedim.

DEMİRÖRENLİ YILLARIN BİLANÇOSU

Dört teknik adam 13 yardımcı antrenör, tam 42 futbolcu.

Divanda açıklanan borç 93 milyon. (aslını kimse bilmiyor. Yüz yirmi milyon dolara doğru tırmandığı konuşuluyor. N.Ö.)

42 futbolcuya 36 milyon EURO.

4 teknik adama 6 milyon EURO.

DEL BOSQUE’ye yaklaşık 10 milyon Euro’luk tazminat ödenecek.

Futbol takımı bu yönetim döneminde ligde liderlik bile göremedi.

2006-2007 yıllarında Fortis Türkiye Kupası’nı kazandı.

Erkek Voleybol Takımı 2006-2007 sezonunda küme düştü.

Bayan Basketbol Takımı 2004-2005 yılında şampiyon oldu.

Hentbol takımı 2004-2005-2006-2007 yılında şampiyon oldu.

10 yönetici ile yollar ayrıldı.

Yüksek fiyatlara transfer edilen oyuncuların tamamına yakını bedavaya yakın bir şekilde elden çıkartıldı.

Araştırma dosyasında YILDIRIM DEMİRÖREN’in tutarsızlık galerisinden de geniş bir seçme yapılmış.

Yer darlığı nedeniyle sadece bir tanesini buraya almakla yetiniyorum.

“masaya yumruğumuzu vurursak, ne federasyon ne de hakemler kalır” (20 Eylül 2007)

Sanırım diğerlerini de siz hatırlayacaksınızdır.

Ayrıca ünlü Alman yazar GEORGE BÜCHNER’in Danton’un ölümü adlı eserinde “Devrim önce kendi çocuklarını yer’ sözüne atfen Beşiktaş’ın değerlerinin birer birer, sökülüp fırlatıldığının altı çizilirken, bugünden sonra ERTUĞRUL SAĞLAM’la birlikte bu anlayışın son bulması çağrısı yapılıyor.

DEMİRÖREN’E MUHTIRA

Dergi Demirören’e muhtıra gibi bir deklarasyonla çağrı yapıyor.

“BEŞİKTAŞ’TA KİMSENİN PARASI KALMAZ’

BEŞİKTAŞ KİMSEYE MECBUR DEĞİLDİR.’

“KAZANMAK İÇİN HER YOL MÜBAH ANLAYIŞINI BENİMSESEYDİK BAŞKA TAKIM TUTARDIK.’

“BİR YILDA 6 MİLYON YTL ALTYAPI GİDERİ ALENEN AÇIKLANMAK ZORUNDADIR.’

“BEŞİKTAŞ AKRABA İLİŞKİLERİNE KURBAN EDİLEMEZ.’

“DİVAN KURULUNA SAYGISIZLIK CAMİAYA SAYGISIZLIKTIR.’

“BEŞİKTAŞ ADI KULLANILARAK YAPILAN REKLAMIN DEĞERİ BEŞİKTAŞAVERİLEN BORCUN KAT BE KAT ÜZERİNDEDİR.’

“YANLIŞLARI ÖRTMEK İÇİN VERİLEN BORÇ BEŞİKTAŞ’IN REHİN ALINDIĞI ANLAMINA GELMEZ.’

“BEŞİKTAŞLILARI BEŞİKTAŞTAN SOĞUTMAYA KİMSENİN HAKKI YOKTUR.’

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı