“Seçime tek adayla gidilmesi için bir plan devreye sokulmuş”

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Rüzgar Sağnak’ın internet üzerinde topladığı ve noter tasdikli imzaların Divan Başkanlığı tarafından kabul edilmemesi üzerine Akaretler’de hareketli saatler yaşanıyor.

 

Konu ile ilgili ulaştığımız Rüzgar Sağnak’ın Yönetim Kurulu’nda yer alan Nurullah Öztürk, Akaretler’de bulunan kulüp binasında neler yaşandığını HABER1903’e anlattı.

İşte Öztürk’ün HABER1903’e yaptığı açıklamaları:

-“NEDEN ADAY OLDUNUZ?” DER GİBİ BİR MUAMELEYLE MUHATAP OLDUK-

Seçime tek adaylı gidilebilmesi için her şeyin yapıldığını dile getiren Nurullah Öztürk; “Rüzgar Bey’in Yönetim Kurulu’nda yer alan bazı arkadaşlarla birlikte hala Divan Başkanlığı’ndayız. Rüzgar Bey, içeride Divan Başkanı Yalçın Bey ile görüşüyor. İlk geldiğimiz andan itibaren negatif, soğuk bir atmosferde karşılandık. Adeta “Neden aday oldunuz?” der gibi bir muameleyle muhatap olduk. Birkaç gün öncesinden bunların geçerli olacağı bize bildirilmesine rağmen Divan Başkanı geldiğimiz anda kabul edilmeyeceğini beyan etti. Biz de neden kabul edilmediğini sorduğumuzda “Bunlar benim huzurumda atılması gereken ıslak imzalar. Bu şekilde imza atılmadı” dedi. Türkiye Noterler Birliği’nden onaylı belgeler. 300-400 kişi hatta. 250 kişi olması gerekirken biz fazlasını getirdik. “Bunların her birinin sicil numarası var ve altında kayıtları bulunuyor. Bunlar noter onaylı ve 20 sayfalık tutanaktır. Size sunuyoruz” dedik. Yalçın Bey, “Ben bunları kabul edemem” dedi. Daha sonrasında arkadaşlar, kendilerine şunu söylediler. “Noter, bunlar gerçektir” diye bir kağıt verirse kabul eder misiniz?” dediler. “Onu kabul ederim” dedi. O kağıdı kendisine teslim etmek istedik, bu kez o şekilde de kabul edemeyeceğini söyledi. Bu arada kendisine sağdan soldan telefonlar geliyor. Şunu öğrendik ki bizim adaylık başvurumuzun kabul edilmemesi ve seçime tek adayla gidilmesi için böyle bir altyapı hazırlanmış ve bu altyapıya uygun olarak bir hareket planı devreye sokulmuş. Beşiktaş gibi köklü tarihi bir kurumun bu şekilde tek adaylı seçime gitmesi çok azdır. Kim kazanır, kim kaybeder? Bunu bilemeyiz. Başkanın şu anda elinin çok güçlü olduğu dönemde adamlarının devreye girmesiyle böyle bir engellemeyle bizi saf dışı bırakmaya çalışması etik bir davranış değil ve bunu kınıyoruz” dedi.

-ATMOSFERİN ÇOK POZİTİF OLMADIĞI AŞİKAR-

Gelişmelerin çok pozitif olmadığını belirten Öztürk; “Divan Başkanı ile Rüzgar Bey, baş başa görüşüyor. Biz de salonda görüşmenin neticelenmesini bekliyoruz. Ama içerideki bilgi ve atmosferin çok pozitif olmadığı aşikar. Bizim gerçek dışı ifadelerle seçim dışı bırakılmak istenmemiz aslında bu seçimin hukuki prosedürle baş başa bırakılması anlamına geliyor. Eğer seçime girmemiz engellenirse ilerleyen günlerde hukuki olarak gerekli başvuruları yapma hakkımızı saklı tutuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Kaynağı: HABER1903 ÖZEL HABER