Sayın Cumhurbaşkanı’na Açık Mektup

Sayın Cumhurbaşkanım;

Öncelikle selam ve saygılarımı sunarım.

Türk futbolunun en temel gerçeği olan “Şike”nin önlenmesi ive kimsenin gayri nizami yollara başvurmaması için yüce Meclis “Nisan 2011’de” şike ile ilgili kanunu yürürlüğe koymuştu.

Ülkemizde yıllardır şampiyonluk ve küme düşmenin neticelerinin; hakemler, rakip takım oyuncularının akıllarının çelinmesi, medyanın manipülasyonları ve desteği ile gerçekleştiği herkesin bildiği fakat görmezden geldiği bir Türkiye gerçeğidir.

Dünyanın en büyük adalet saraylarına sahip olan ülkemizin, hukuk önünde herkesin eşit olduğu inanç ve güvenini yitirmesi oldukça hazin ve düşündürücüdür. Çünkü İlkbaharda yürürlüğe giren bir kanun, şike suçlaması nedeniyle tutuklu bulunan kişileri daha mahkemeye dahi çıkarma gereği duymadan salıvermek üzere, sonbaharda değiştirilmiştir.

Bu değişiklikle şike sürecini dikkatle izleyen ve temiz futbol ve adalet adına umutlanan kamuoyu çok büyük bir hayal kırıklığı ve karamsarlığa gömülmüştür.

Şikenin ve şikecinin serbest kalması konusunda başta iktidar partisi olmak üzere tüm partilerin mutabakat halinde olmaları; adalet duygusunu, güvenilirliği ve en önemlisi de vicdanları yaralamıştır. Şüphesiz ki bu durum en çok da iktidar partisine olan güven konusunda soru işaretlerine neden olmuştur.

Bu yasa futbolun 1 Mart tezkeresidir.

Sayın cumhurbaşkanım;

Yıllardır Türk “Derin Futbolu” kendi çıkarları adına ülke futbolunun gelişmesinin ve ilerlemesinin önünde duvar oldu.
Her şeyin geliştiği ve değiştiği, ülke ekonomisinin ve itibarının göz kamaştırdığı bir dönemde bile, ülke futbolu bu gerçeğin çok uzağında kalmıştır.

İstanbul’un üç kulübünün tüm gelirlerini harcadıktan sonra mevcut borcu bir milyar civarındadır. Bunun karşılığı olarak ne bir uluslar arası başarı, ne de ülkenin uluslar arası arenada göğsünü kabartacak bir sonuç mevcuttur.

Kulüplerin devlete olan borçları defalarca silinmekle kalmamış, herkesin hakkı olan devlet gelirlerinden kulüplere para aktarılmış, bu paralar anlamlı bir başarıya dönüşmediği gibi, son olayda şike ve teşvik primi olarak dağıtıldığı iddia edilmiştir.
Dünyada diktatör rejimler ve kurumların iktidarının sallandığı bir dönemde, Türk derin futbolu, yeni çıkartılan yasa ile bir kez daha zaferini kutlamaktadır.

Aklını ve yüreğini fanatizme kurban vermemiş olan gerçek sporseverler ise yas tutmakta adeta kan ağlamaktadır.
Vicdanları acıtan bu karar; adalete, Meclise, iktidara, muhalefete, şeffaflığa, tarafsızlığa olan bütün inancımızı ortadan kaldıran, kötülerin kazandığı bir düzenin her şart ve zeminde devam edeceği endişesini de artıran bir karardır.

“Kişiye özel kurtarma operasyonu, Meclisin şikeye şikesidir.” Eğer karar bu şekliyle yasalaşırsa Türkiye’nin uluslar arası itibarı şikeyi ve şikecileri serbest bırakan bir ülke olarak büyük zarar görecektir.

Hiçbir yasanın çıkartılması konusunda acele etmeyen meclisin şikedeki mutabakatı ve hızı oldukça manidardır.
Sizin takdirlerinize sunulan bu karar neticesinde kısa süre sonra futboldaki “Derin Ergenekon” yapısının çökertileceğine mi, yoksa zafer şarkılarına mı tanıklık edeceğimiz sizin kararınıza kalmıştır.

Meclisin aldığı bu karar “Tuzun kokması” olarak adlandırılmakta, meclis bu hız ve mutabakatı neden memleket meselelerinde göstermemektedir diye sorgulanmaktadır.

En derin hürmet ve saygılarımla.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı