Rehin Alınan Sevdaya Dair

Hayata anlam veren bir değerdi Beşiktaş bizim için, tıpkı renkleri gibi değil mi zaten yaşamanın kendisi de …

Hayatımız beyaz bir sayfa değil elbet…

Herkesin yaşam çizgisinde inişler çıkışlar olduğu gibi, yaşamanın renk paletinde her renge yer var tabiî ki…

Ancak, Beşiktaş’ın son on yılında renkler de değerler de soluklaştı, yaşam enerjisi kaçtı…

Birileri önce Beşiktaş’a sonra Türk futboluna bir operasyon yaptı tam on yıl önce…

Birileri çıka geldi, önce beyazı boyadı , sonra hayatı ; renkleri siyahla kaplattı.

Sonra …

Sonra hayat tek renge dönüştü bizim için.. sadece siyahtı…

Tıpkı kuşatma günlerindeki gibi.

Kuşatma altında acı bir aşka düçar olduk.

Karartma günlerini yaşıyorduk. Her şeyin üstü örtülüyordu fakat güneş gibiydi gerçek, doğmak için de batmak için de kimseden izin almasına gerek yoktu. Tıpkı Beşiktaş gibi…

Belki de, geliş sebebini hazırlayanlarca yeni bir görev verilmişti.

Gitti…

Tribünlerde bayram vardı ‘Bizi bıraktın Allah razı olsun; Türk futbolunun başı sağ olsun’ diye uğurlandı.

Böyle olmamalıydı, böyle uğurlanmamalıydı …

Ama geride bıraktığı hasar gerçekten çok büyüktü.

Beşiktaş 9 şiddetinde bir deprem ve tusunamiden arta kalandı artık…

Herkes Güney cephesinden gelen; Adalı’den gelecek umutlu ve mutlu habere odaklanmıştı.

‘Bazen nedensiz de sevilir, küçük bir aşk için ömür bile verilir’ diyen Sezen gibi, daha ilk günden beri o Beşiktaş’ı Beşiktaşlı onu çok sevmişti.

Nedensiz de değildi aslında, yanlışlar kümesinin içindeki ender doğrulardan biriydi o, farkını göstermişti, taraftar da bunu hissetmişti…

Yurtdışının yolunu tutmaya hazırlanırken, bir telefonla uçaktan indi, iç sesini dinledi…

Hesap adamıydı, fakat ne Beşiktaş’ın içinde bulunduğu durumun ne de hesapların içinden çıkılacak gibi değildi…

Kapısını çaldıklarından nasihatler aldı…

Bir insan bu kadar kötülüğü nasıl yapabilirdi, sormak istedi…

Fakat ne olduysa oldu film bir anda koptu…

Kendi gemisini batırıp, başkalarını bataklıktan çıkartmayı üstüne vazife edinenler, kendi yarattıkları bataklığın içine ne kimsenin girmesine, ne de bataklığın temizlenmesine müsaade ediyorlardı…

Kendi özel işlerinde ciddi Beşiktaş’ta gayriciddî olanlar, başkalarına karşı oynadıkları oyunda da gayet ciddiydiler.

Can alıcı soru da buydu işte; bir aile neden bir kurumu ele geçirerek, onun iflasına sebep olduğu halde, peşini niçin bırakmaz.

Yaşanan süreç Stockholm sendromu mu, cinayet mahalli psikolojisi mi, yoksa her ikisi de mi?

Beşiktaş taraftarı umutlu bir ses, bir cevap beklemektedir….

Beşiktaş’ın kurtuluşu için proje geliştirenlere darbe yine aynı merkezden geldi

Bizans entrikaları kalitesinde ’ Beşiktaş’ın dostları ve düşmanları’ isimli senaryo yine aynı oyuncu kadrosu ile tekrar vizyona sokuldu

Bizans oyunlarına aşinalığı olmayan S.Adalı bir durum muhasebesi yapmak zorundaydı;

Bir yanda dağ gibi borçlar diğer yanda ihanetin belgesi.

USTA’dan kısa bir açıklama geldi, ama beklenen açıklama değildi.

Bir sözüyle bayram yerine dönecekken her yer,damarlarına isyan basıyordu her nefer…

Usta da indiği uçağa binerek hüzünle veda ediyordu sevenlerine, usulca bir Allaha ısmarladık bile diyemeden…

Borçlardan daha çok şeytana ders veren ihanet şebekelerinden ürkmüştü.

Bu kuşatmayı yarmak, kutsal isyanı başlatmak kime nasip olur bilinmez ama bu camiada hiç kimse senin kadar sevilmedi…

Bunu da bil de öyle git olur mu USTA…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı