Paranormal Aktiviteler

Bir ülkenin nasıl yönetildiğini anlamak isterseniz, o ülkenin spor ve futbol yönetimi her açıdan yol gösterici ve aydınlatıcı olmaya yetecektir.

Birkaç örnek vermek gerekirse;

Spor yönetimi, hakkında ciddi iddialara olan, bu iddialar hakkında seçmenlerine tatmin edici hiçbir açıklama yapmayan, hâlbuki konuşmayı da çok seven bir kişiye emanet edilmiştir.

Bu durum karşısında demokratik ülkelerde bırakın bakanı, cumhurbaşkanı görevini bırakıp koltuğu terk etmektedir. Bakınız; Almanya…

Türkiye futbolunun başında, camiasında en nefret edilen kişi seçilen, “Bizi bıraktın, Allah senden razı olsun; Türk futbolunun başı sağolsun” diye uğurlanan tam bir görev adamı bulunmaktadır.

Türk futbolunun en güzide kulüplerinden birinin yönetim kurulu, zenginlik ve paralarıyla satın aldıkları ve ömür boyunca boyunlarından çıkartamayacakları “Şike Utanç Madalyası”nı övünç madalyası sanmaktadır.

Yıllardır “Anadolu’dan şampiyon çıkmasına müsaade etmezler” paradoksunu sahiplenen kulüplerin, mevcut kirliliğe çözüm önerisi ve tavrının olmayışı kadar,sesinin çıkmayışı da manidar…

Devletin eli Kobilerin cebinden çıkmazken özellikle büyük holding ve futbol kulüplerinin denetim ve kontrol dışı bırakılması, bugüne kadar hiçbir ciddi yaptırımın yapılmaması sonucu, tıpkı şikede olduğu gibi mali kriterlerde de UEFA’nın sopayı ve kapıyı göstermesi, bu ülkede demokrasinin de, denetimin de, değişimin de gönüllü değil zorunlu olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Şike sürecinin yüz akları…
Kemal Belgin- Spor basınında türü tükenen doğruluk ve dobralık timsali. Fenerbahçe kongre üyesi.

Kişi ya da kurumların değil, hak ve hakikatin adamı.

Zor zamanda konuşmaktan çekinmeyen bir hakikat arayıcısı ve savunucusu.

Bu özelliği her zaman başına iş açtı. “Şike gerçeğinin en büyük mağduru Trabzonspor”un eski başkanının sahibi olduğu tv kanalından Aziz Yıldırım’ı eleştirdiği için kovuldu (kovulmak tabiri kendi ifadesidir).

Mehmet Baransu- Şike sürecinde spor medyası da suçüstü olduğu için, söyleyecek sözü olan kimse kalmadığından, bu konuda adeta tek başına savaştı. Hâlâ da hak ve hakikat adına mücadelesi devam ediyor.

Turgay Demir- Sürecin en başından sonuna kadar o da tavrını ve duruşunu hiç değiştirmemiş, bildiklerini söylemek ve yazmaktan hiç çekinmemiştir.

Bu özelliği onu kendi kuşağı içerisinde en önde ve her türlü övgü ve ödüle değer kılmaktadır.

Erman Toroğlu- Olayların içinden geldiği için olayların giriş, gelişme ve sonuç kısmının tamamına hâkimdir.

Sözün bittiği noktalarda olaya ironik bir yaklaşımla açılım getirmesi, bazıları tarafından farklı yorumlansa da, o bu şekilde akıl sağlığını koruma altına almak istemektedir aslında…

Rota Haber- Şike sürecinde yaşadığımız süreci en iyi anlatan ve adaletten yana tavır koyan tek internet medyası olarak o da zor yolu seçenlerin başında yer aldı.

İşte böyle… Güzel ülke de normal istisna durumuna, paranormal aktiviteler de genel kural haline gelmiştir.

Bize de bu duruma alışmamız önerilmektedir. Yaşatılan ve dayatılan “Ya görmezden gel, ya kabullen” durumudur.

Biz azınlıklar da ne kabul ederiz ne de görmezden geliriz demeye devam edeceğiz.

Taraf Gazetesi- Şike sürecinin en başında beri bıkmadan usanmadan takipçisi olan ve Türkiye’de futbolun temizlenmesi için, kirliliğin temizlenmesi için, masa başından sahaya döndürülmesi için tehdide, tahkire boyun eğmeyen Taraf Gazetesi son dönemde yaptığı demokrasi mücadelesine futbolda da demokrasinin gelmesi için mücadele etti. Bu takdire şayandır.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı