Ön Değerlendirme

Fikret Orman zor bir dönemde, mevcut şartların sorumluluk almak için bir değil bin düşünülmesi gerektiği bir anda kendini Beşiktaş başkanlık koltuğunda buldu.

Zorlu bir dönemdi, görevi devraldığı ekip her şeyi ile bütün haklarını kullanmıştı. Hatta hata yapma limiti bile doluydu.

Bu nedenle yeni ekibin çok dikkatli olması ve sıfır hata ve en az riskle, planlı ve programlı hareket etmesi zorunluydu.

Önlerinde finansal sorunlar, yeni stadın yapımı, camia içinde birliğin sağlanması, yeniden yapılanma, güven verme ve başarılı olmak gibi mecburiyetleri vardı.

İlk yüz günlük performans çok önemliydi,

Kendisinden beslenenler hariç, ittifakla camianın nefretini kazanan YD’den sonra durum iyiye mi yoksa daha da kötü mü olacaktı.

Belki en önemlisi de Yıldırım Demirören’den bunun hesabı sorulacak mıydı?

Beklenti de kısa sürede çözüm bekleyen sorunlar da çok ciddiydi.

İşin umut vadeden kısmı Fikret Orman’ın bu ve benzeri sorunları biliyor olmasıydı.

Herkes gibi o da tesbit etmişti. Fakat işin teşhis ve tedavi süreci beklendiği gibi gitmedi.

Hatta ameliyat masasındaki hastaya düzenli ve sürekli olarak yanlış tedaviler uygulandı ve uygulanmaya da devam ediyor.

Hiçbir önemli sorunda zerre kadar bir iyileşme görülmedi, hissedilmedi.

Şu an sorulan soru şu: Beşiktaş dünden daha iyi mi, daha kötü mü yönetiliyor…?

Bana sorarsanız, ben şu âna kadar hiçbir fark göremedim… Eğer kaçırdığım bir şey var ise, biri hatırlatsın…

Ne borçlarda, ne stat konusunda, ne camianın birlik ve beraberliğinde, ne sorumlulardan hesap sorulması konusunda ne de yeni dönemde daha başarılı olunacağına dair herhangi bir emare var maalesef…

Yol yakınken Beşiktaş yönetimi bu ve burada zikretmeyi uygun bulmadığım bir sürü soru ve sorunu tekrar ve yeniden düşünmek ve çözmek mecburiyetinde, hatta bir de B Planı hazırlamak zorundadır.

Benim inancım odur ki; kurtuluş mücadelesi, batışın müsebbibi olan kişilerle yapılamaz…

Özetle Beşiktaş camiası şu âna kadar yapılan ve yapılamayanlarla birlikte bir kez daha eskisinden daha da yoğun bir şekilde hayal kırıklığı yaşamaktadır.

İşin en kötü tarafı da, sezon başlayınca yaşanacak olandır. Beşiktaş takımı ve teknik direktörü yaptığı ve yapamadıkları ile bunun işaret fişeğini çoktan patlatmıştır.. Hatta yapılan transfer yanlışları, eldekilerin iyi bir şekilde değerlendirilememesi ve sonrasında gelecek başarısızlıklar yönetimin de teknik direktörün de Beşiktaş’taki yaşam süresi için belirleyici olacaktır.

Hiçbir mazeret başarının yerini tutmaz

Kaptanın başarısı dalgalarla boğuşma yeteneği ile değil, gemiyi limana sağ salim ulaştırılması ile ölçülür.

Diyeceğim odur ki, ilk başta çok umutlu ve mutlu idim, şimdi yeniden başa döndüm…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı