Mustafa Denizli’ye

Sayın Hocam, FIFA tarafından dünyada gelecek vaad eden 16 teknik adamdan biri olarak gösterilen Ertuğrul Sağlam’ı medyadaki dostların ve güçlü lobi faaliyetlerinle yiyerek Beşiktaş’ın dümenine geçmeyi başardın.

Bu arada, burnunun önünü göremeyen futbol bilginlerinin küçümsediği Metalist, Galatasaray’dan sonra İtalyanların Sampdoria takımını da kupa dışına iterek yoluna devam ediyor, o da ayrı bir konu, neyse…

Süleyman Seba zamanında, bizzat Sayın Seba’nın yaptığı teklif zamanında aklına gelmeyen Beşiktaşlılığın aradan geçen on beş yıl sonra geldi, hadi bunu da geçtik.

Alavere dalavere ve yalakalık, en muteber özellik haline gelmişken, sizi de bu konuda mazur görebiliriz elbette…

Söylememe gerek yok, senin ve senin gibi olanlar “ununu eleyip, kasnağı duvara asmış kişiler ve hacıyatmazların” yerine Aykut Kocaman, Oğuz Çetin, Ertuğrul Sağlam, Bülent Korkmaz gibi güven telkin eden, isimler her zaman baş tacı edeceğim isimlerdir.

Allah için sizin de hakkınızı bir konuda teslim etmek lazım. Teknik adamlığınız boyunca şansınız sizi hiç yalnız bırakmadı. Türkiye Ligi’nde Fenerbahçe’nin başında mutlu sona ulaştığınızda da bunu gördük. Gerçi Aziz Yıldırım bu şampiyonlukta sizin payınız olmadığını belirtti ama, yine de teknik adam olarak takımın başında siz vardınız.

Sayın Hocam,

Size sorum şudur: Takımın başına geçeli epey oldu. 26. haftaya da şurada ne kaldı. Eskaza kehanetiniz tutarsa, size methiye düzecek yalaka da çok.

Benim derdim şu hocam, aslında bu senin de derdindir muhakkak.

“Bu takım ne zaman ve nasıl adam gibi futbol oynayarak, insanın içini hoplatarak değil ısıtarak futbol oynamaya başlayacak.”

Trabzonspor maçında, bir puan almaya gelen, üç almasına ramak kaldığı bir maçta, kendi yarı sahasını dahi geçmeyerek istediğini alarak eve dönen Trabzonspor karşısında kamuoyu rakibinizi değil sizi başarılı bulmuştu. Hücumu düşünmeyen bir takıma bile gol atmayı başaramayan bu takımın modern futboldan enstantaneler sunması için daha ne kadar beklememiz gerekiyor hocam..

Her maç kötü oynayarak kazanılmaz hocam, kötü oynasan da bir şekilde kazanırım diye düşünüyorsan, Burası Fenerbahçe değil, oradaki kadar şanslı olmayabilirsiniz.

Uzun zamandır bekliyoruz, bir tarafı düzeltti diyoruz, bir bakıyoruz öbür taraf bozulmuş, bazen her tarafı bozuk, hatta başı bozuk…

Biz bu futboldan zevk alamıyoruz, hatta sevemiyoruz, söyle hocam, ne zaman ve nasıl?

Son söz de sevgili yönetime… Madem böyle olacaktı, o zaman bu kadar adam niye gitti..

Ertuğrul Sağlam’ı niye yediniz?

En azından onun takımı daha güvenli ve daha bir takım görüntüsü veriyordu.

İkinci yarı ile birlikte büyük düşüş yaşayan eksik Ankaraspor karşısında alınan galibiyete bile büyük metiyeler düzülür oldu.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı