Milli Takım Nasıl Final Oynar

Bu belki bazılarına çok iddialı gelebilir, fakat bu gerçekten mümkün. Finallere bu hedefle hazırlanıp gitmiyorsak, ilk turda valizimizi toplar evimize döneriz. Kamuoyunun önemli bir kısmı bu şekilde gideceksek eğer, gitmememiz daha hayırlı olur düşüncesini yüksek sesle dile getiriyor zaten.

Bu hedefin mümkün olamayacağı tek durum içinde bulunduğumuz mevcut durumdur.

Önceki turnuvalara katılamayışımızın acısı ve Türk futbolunun düşüşü ancak bir final oynayarak durdurulabilir.

Peki, bu nasıl mümkün?

En baştan itibaren yapılması gereken bir yığın iş var.

Hepsi birbirinden o kadar önemli ki, bütünlük içerisinde mükemmel yapıldığında tamamlanıyor ve anlam kazanıyor.

Kimse kimseye işini öğretemez, sadece yardımcı ve yol gösterici olabilir. Bu nedenle her Kral’ın yanında mutlaka çok iyi bir istişare ve danışman kadrosu mevcut bulunmuştur.

Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var; hayat ile futbol o kadar birbirine benziyor ki; Hayat futbol gibidir, futbol da hayat gibi. Bu nedenle biri için geçerli olan gerçek diğeri için de geçerlidir.

Dünya’da yeni bir teori ortaya atıldı. Özellikle işletmeler için söylenen, sloganlaşmış bir söz bu ‘HIZLI, YAVAŞI YER’ diye. Önceden “Büyük balık küçük balığı yer yutar” denirken, şimdi durum biraz değişti.

Bunu algılayamayanlar küçük diye tabir ettikleri ülke ve takımlarının büyük takımları yenmesini de, örneğin Singapur, İsveç, Finlandiya vb. ülkelerin nasıl oluyor da kendilerinden en az beş kat büyük ülkelerin beş katı ihracat yaptıklarını da bilemez ve anlayamaz.

Bu teoriyi ortaya atanlardan birisi geçen günlerde Soysal Danışmanlığın perakende günlerinin konuğuydu.

Jason Jenıngs isimli kişi, oturmuş ekibiyle birlikte dünyanın en hızlı ve en iyi performans gösteren şirketlerinin özelliklerini araştırmışlar. Sonra da bu sırrı dört maddeye indirgeyerek ifşa etmişler.

Özetle diyor ki; Dünya’nın en hızlı ve en iyi şirketlerinin parayla hiç ilgisi olmayan bir sebebi ve hedefi vardır. Bu sebep ve özellikleri de kısaca şöyle sıralıyor: Büyük ve cesurdur, geniş kapsamlıdır, yanlışlığı düzeltir. Bir amaç sunar, tutkuyu ateşler, sürati sürdürür kültürler oluşturur. Kültür de rekabet avantajı sağlar.

İkinci madde ‘VAZGEÇMEK’;

Geçmişte kazandıranlar, ego ve eski alışkanlıklarınızdan vazgeçin. Vazgeçtiğinizde, değişikliklere daha kolay uyum sağlarsınız. Rakiplerinize daha iyi odaklanırsınız. Hız kazanırsınız. Yenilikler gerçekleşir.

Diğer bir özellik de;

Dünyanın en hızlı ve en iyi şirketleri ‘steward’lar tarafından yönetilenlerdir. Çünkü bunlar, hizmeti kişisel önceliklerinin önünde tutar, diğerleri üzerinde iktidar ve hâkimiyet kurmayı önemsemez. Bilgiyi paylaşır, erişilebilirdirler, sabırsızdırlar ve hizmet etmek için vardırlar diye durumu özetler.

Herkesin ortak bir hedefi paylaştığında, vazgeçme sanatında usta olduğunda, işin sahibi gibi düşünüp davrandığında, herkes kendini ‘steward’ olarak gördüğünde o zaman sizi kimse, hiçbir rakip durduramaz.

Özetle, zihinsel bir devrim, değişim ve dönüşüm ihtiyacı apaçık ortadadır.

Bu ihtiyaç sadece bir kişi ya da kurumu değil, topyekun hepimizi kapsıyor. Eğer herkes bu yeni duruma göre kendisini uyarlarsa problemlerimiz en aza iner.

Milli takım nasıl final oynar? Ya da turnuvanın başından sonuna kadar nasıl orada bulunabiliriz sorusunun cevaplarını aramaya yazımızın ikinci bölümünde devam edeceğiz.

Son olarak “Try not. Do or not, there is no try” “Denemeyin! Yapın ya da yapmayın, denemek diye bir şey yoktur’ diyerek, şimdilik sözümüzü bağlayalım. Çok önemli bu konuya devam edeceğiz…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı