Medyadaki Büyük Seçimin Perde Arkası

Medya’nın zirvesini iki gündür sallayan seçim 15/16 bitti. Peki son anda safını değiştiren 4 isim kimdi?

Vahap Munyar’ın 3 yıldır başkanlığını yaptığı TOBB Medya ve İletişim Meclisi’nde dün oldukça çekişmeli bir seçim yaşandı.

Hürriyet Ekonomi Müdürü Vahap Munyar ve Star Gazetesi Operasyon Grup Başkanı Nurullah Öztürk’ün aday oldukları seçim 3 turda bitti.

Bugün seçimin perde arkasıyla ilgiliAkşam ve Vakit gazetelerinde iki haber yayınlandı. Akşam’dan İsmail Küçükkaya, Vakit’ten ise Yener Dönmez seçimin perde arkasını yazdılar. Ama yazıda önemli farklılıklar vardı.

PM olarak 3 tur süren ve kıran kırana 15-16 şeklinde sonuçlanan seçimin perde arkasını iki yazıdan hareketle yazıyoruz.

Bütün medya gruplarından birer temsilcinin katıldığı seçime, sektörle ilgili derneklerden de temsilciler katılıyor.

TOBB Medya ve İletişim Meclisiözellikle yurt dışına dil eğitimi için gönderilecek gazetecileri seçmesi ve Türkiye’nin gündemiyle ilgili kritik konularda yaptığı açıklamalar nedeniyle oldukça önemli.

Pekçok medya kuruluşunda olduğu gibi burada da Doğan Grubu’nun üstünlüğü vardı ve Başkanlığı 3 yıldır Vahap Munyar götürüyordu.

Seçimin ilk turunda yapılan oylamada 15-15 eşitlik çıktı. İkinci tura geçildiğinde yine sonuç değişmedi ve 15-15 eşitlik devam etti.

Küçükkaya ve Dönmez’in yazdığına göre; bu noktada “dönüşümlü başkanlık” ve“Munyar’la devam edelim” önerisi geldi.

Bu öneriler tartışılırken ilginç bir gelişme yaşanıyor ve salona Ciner Grubu’nu temsilen Habertürk Ankara Haber Müdürü Ahmet Dirican giriyor. Dirican’ın gelmesi üzerine tartışmalar başlıyor. 3. tur oylamaya geçilemeyeceği yönünde usül tartışmaları.

Ancak burada İsmail Küçükkaya, Dirican’ın oy kullanmasına şiddetle itiraz eden ismi açıklamıyor. Her şeyi açıkça yazdığını iddia eden Küçükkaya nedense burada bu ismi gizliyor:

“Bu arada bir arkadaşımız üçüncü turun yapılamayacağını, çünkü ilk iki turda 30 kişinin oy kullandığını ve seçim başladıktan sonra bir başka katılımcının oy vermesinin sakıncalı olduğunu iddia etti, tartışıldı.”

Küçükkaya’nın “bir arkadaşımız” dediği kişinin Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu olduğunu Yener Dönmez’in yazdığı haberden çıkartıyoruz. Dirican’ı yakından tanıyan Müderrisoğlu oyun rengini tahmin etmiş olmalı.

Ancak tartışmalardan sonra 3 tura geçiliyor ve Habertürk’ten Dirican’ın oyuyla sonuç 15/16 Nurullah Öztürk’ün lehine gelişip TOBB Medya’daki Doğan Grubu dönemi sona eriyor.

Bilindiği gibi Basın Konseyi şuan darmadağın olmuş durumda. Mustafa Karaalioğlu ve Ekrem Dumanlı’nın başını çektiği Medya Derneği oldukça ihtişamlı biçimde kuruldu. Doğan Grubu için bu seçimi kaybetmemek çok kritikti ve bu nedenle Vahap Munyar oldukça sıkı çalışmıştı. Fakat, Doğan Grubu üçüncü golü de yedi.

VE PERDE ARKASI
Ancak İsmail Küçükkaya ve Yener Dönmez’in haberlerini analiz ettiğimizde ilginç noktalara ulaşıyoruz. Çünkü Öztürk’e oy vermesi beklenen 4 isim son anda satış yapmış.

Aslında Doğan Grubu ve Diğerlerinin savaşıydı bu seçim. Ve herkes kullandığı oyla sonucu belirledi.

BİR: Öztürk’e oy vermesi beklenen ama vermeyen ilk grup İpek Medya oldu. Ancak Dönmez’in yazdığına göre Bugün Gazetesi Ankara Temsilcisi Adem Yavuz, oy kullanmak üzere salona geldiğinde gazetesinin Ekonomi Müdürü Celal Toprak’ı orada bulmuş. Toprak, İstanbul’dan gelip önceden ismini listeye yazdırmış. Toprak, Vahap Munyar’la oldukça samimi bir isim. Munyar ekibinin erken uyanan kazanır mantığıyla yaptığı hamle sonucu 1 oy böylece İpek Medya Grubu’ndan devşirilmiş.

İKİ: Okan Müderrisoğlu’nun da Munyar’a oy verdiği ortaya çıkıyor. Doğan Grubu’nun karşısında durduğu düşünülen İpek Medya’dan sonra Çalık Medya’nın da oyu Munyar’a gitmiş. Ekonomi kökenli olan Müderrisoğlu da oyunu Munyar’dan yana kullanmış. Eski çalışma arkadaşı Ahmet Dirican’ın oyunun rengini de önceden tahmin ederek 3. tura geçilmemesi için en şiddetli itiraz Müderrisoğlu’ndan gelmiş.

ÜÇ: Öztürk’e oy vermesi beklenen üçüncü isim ise Anadolu Ajansı Genel Müdürü Hilmi Bengi’ydi. Ancak Bengi son anda viraj alıp seçime gelmemiş. Dolayısıyla bıçak sırtında olan oy dengesinde, çekimser kalarak Munyar’ın değirmenine su taşımış.

DÖRT: Yine Öztürk’e oy vermesi beklenen ama oyunun rengi şüpheli olan İnternet Medya Derneği’nin Başkanı Hadi Özışık da kulislere göre oyunu Vahap Munyar’a vermiş.

Yazısından anlaşıldığı kadarıyla hükümete yakın görünmeye çalışan İsmail Küçükkaya da oyunu Vahap Munyar’a atmış.

Kısacası TOBB Medya’daki seçim, savaş anında herkesin “asli safına” dönmesi gibi bir durum olmuş. Herkes asli safını belli etmiş. Bu seçim medya kulislerinde uzun süre konuşulacak…(postmedya)

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı