Medyada Değişim Ne Zaman?

Medya topluma ayna tutar. Bizler genellikle aynanın arkasında olup bitenlerden haberdar olmayız.

Medya toplumun aynası olduğu kadar ,temel eğitimlerden yoksun kalmış kitle için bir eğitim ve öğretim aracıdır aynı zamanda.

Yoksul kesimlerde iletişim aracı olmaktan daha çok eğitici ve yönlendirici bir rolü vardır.

Toplumda spor kaynaklı şiddetin temellerine indiğinizde, temelleri de, üstüne kaçak katları da atanların medya mühendisleri olduğunu görürsünüz.

Eski bir yayın yönetmeni sportif yalanlarını “beyaz yalan” olarak nitelemiş ve gazete satmak için gerekli olduğunu belirtmişti.

Yalanlar biriktirerek tarihî ilim irfan yuvasının kül ufak olmasını bile göbek atarak kutlayan kitleler yetiştirmeyi başardık sonunda…

Yazılan yalan yaşananlar gerçek oldu.

Tüm projektörleri Fenerbahçe ve Galatasaray’a çevrili medya anlayışının değişmesinin zamanı geldi geçiyor…

Bernard Shaw “Değişim olmadan ilerleme mümkün değildir ve düşünüş biçimlerini değiştirmeyen kimseler, hiçbir şeyi değiştiremezler” der.
Medya ve bakış açısı değişmeli
Şener Şen ve Cem Yılmaz’ın rol aldığı Av Mevsimi filminde, cinayeti aydınlatmak için çalışırken zorlandıkları bir anda, Şener Şen olaya bakış açısının değiştirilmesini önerir.

Ben de ilave olarak kendisini değiştirmeden değişim sözünü ağzından düşürmeyen kim varsa, toplumun sıhhat ve selameti açısından hepsinin değiştirilmesinin gerekli olduğunu düşünürüm.

Gazeteler dört takımın şu âna kadar 100 puan kaybetmesini skandal olarak verdi.

Şike skandalı sonrasında bazıları cesaret kazanırken bazılarının da cesaretinin kırılmasının puan kayıplarında rolü var mıdır diye kimse sorgulamadı bile…

Medya sırtını dönse de rakiplerinden korkmayan, ekonomide de sporda da Anadolu diye bir gerçek var…

Transfer savurganlığı nedeniyle Avrupa’da birçok kulüp battı. Medya bunu haber yaparak kulüpleri uyarmak yerine transfer savurganlığını alkışladı ve alkışlattı.

RTÜK uyarısına rağmen her türlü kepazelik spor programı adı altında pazarlanıyor…

Sportif başarı ile ekonomik başarı arasında olumlu bir ilişki olduğu bilimsel bir gerçek.

Türkiye dünyanın 16., Avrupa’nın altıncı büyük ekonomisi. Futbolda neden 40. durumda?

Bu kadar harcamaya rağmen büyük takımlar neden uluslararası rekabete kapalı diye soran bir medya organına rastladınız mı siz hiç?

18 takımlı ligde sadece iki üç takım varmış gibi yaparsanız, başkaları da size yokmuşsunuz gibi davranır. Belki de bu yüzden, İstanbul dışındaki büyük illerde ulusal gazetelerin en çok satanının tirajı 2.500- 3.000’i geçemiyor.

İstanbul takımlarının onda bir bütçesi ile oluşturdukları takımlarla onlara kafa tutan, hatta yanlarına aldıkları hakemi de yenen takımların başarısı bir satırla geçiştirilirken, saatlerce ve sayfalarca yenilgiyi konuşan anlayış çoktan değişmeliydi.

Büyük takımların Avrupa’nın üçüncü sınıf takımları karşısında aldıkları galibiyetlere zafer damgası vuran, ölçüsüz ve akıl dışı transferlere manşet tutan, futbol yöneticilerinin sığıntısı olan anlayış ve adamlarla Türk sporunun vardığı ve varacağı sınır İpsala gümrüğüne kadardır.

Medya aklını başına devşirmezse zaman, mekân ve ekonomik gerçeklerin onu da değiştireceğinden hiç kimsenin kuşkusu yoktur.

Medyanın demirbaşlarının çoğunun “gittiği yere kadar” dediğini bilen biri olarak yolun sonuna geldiklerini de hatırlatmak isterim.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı