Kısa ve Öz

Bu ülke kurulurken genetik kodları ile oynandığı için olsa gerek, burada zaman bile tersine işliyor.

Ülke insanının akıl ve gönül sağlığı sürekli risk altında.

‘Bize yapılmadığı sürece her şeyi normal görme hali’ ,sürekli olarak ülkenin bir bölümünün teyakkuz ve kendini tehdit altında görmesine, paranoyayı normalleştirmesine sebep oluyor.

Son şike hadisesi de, binlerce örnekten sadece bir tanesi.

Herkes kirliliğin farkında…

Şike yok diyen de yok zaten. Savunmanın ana fikri ‘başkaları da yaptı’ …

TBMM’nin bu yıl ittifak ettiği tek konu vardı: ŞİKE

Yeni anayasa yapımı sözüne istinaden verdiğimiz oylar bile çöp oldu çoktan…

Değiştirilen onca kanun maddesine rağmen, yine de suç sabit görülüp, şike bizzat mahkeme

tarafından tescil edildiğinde, yüzü kızarması gerekenlerin yüzüne bakma gereği duymadık. Çünkü hepsi bildiğimiz ve tanıdığımız insanlardı…

Türkiye, tescilli hırsızlığın zafer şarkıları eşliğinde kutlandığı bir ülke algısıyla imajını da yerle bir etti.

UEFA’nın doğru düzgün aday ülke olmamasına rağmen, 2020 Avrupa şampiyonasını Türkiye’ye vermek istememesi bu işin daha ilk meyvesi.

Gerisi gelecektir…
Beşiktaş nereye gidiyor…

Siyasi jargonla söylersek eski yönetimden kalan enkaz o kadar büyük ki, yeni yönetim enkaz kaldırma çalışmaları yaparken kendisi de enkazın altında mahsur kaldı.

İşin kötü tarafı, ne enkazı kaldıracak, ne de enkazdan kurtulacak teçhizat ve donanımdan yoksun olunması.

Her şey kabulüm de; Üç kupalı bir takıma sponsor bulunamamasını, Bjk. Başkanının Çağlayan’da şikecilerle hemhal olmasını, rakipsiz bir ortamda radikal değişim ve dönüşümleri neden başlatamadığını kendime ve başkalarına izah edemiyorum.

Şu ana kadar hayata geçirilebilen tek proje olan ‘FEDA’ projesi de taraftarın çabasıyla ortaya çıktı. Basketbol takımı dağıldı. Camia dağıldı,’ birleşme ve barış’ sözlerin çok ötesine geçemedi.

Yine siyaset diliyle söylersek , yönetimin ilk 100 günlük icraatını alt alta toplayıp çıkarttığımızda, elde kalanın sadece küsüratlar olduğunu görmek, sadece canımızı sıkmakla kalmıyor, acıtıyor aynı zamanda.
Kupa Ttabzon’un

Geçen yıl hırsla ve hırsızlıkla çalınan kupa ne zaman ve nasıl bir kararla gerçek sahibine teslim edilir, ya da teslim edilir mi bilinmez.

Fakat şu bir gerçek ki, geçen yılın gerçek şampiyonu Trabzonspor’dur. Düzenbazların kendi aralarında kurdukları düzenle oluşturulan kurulların aldıkları yanlı ve yanlış kararlar gerçeği örtmeye yetmez.

Başta GS olmak üzere temiz ve temizlig isteyen herkes , önce kendi kapısının önünü süpürmekle işe koyularak bu kirli düzenin yıkılmasına ve arzu edilen gerçek temizliğe destek vermelidir.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı