Kim Başkan Olmamalı?

Türk futbolu tarihin en zorlu dönemlerinden birini yaşıyor.

Yıllarca gözardı edilen, gizlenen gerçekler, herkesin bildiği, yaşadığı ve tanık olduğu ölümcül bir hastalık halini alınca, sistemin sağlık ve bekası için operasyon kaçınılmaz oldu.

Özellikle de futbolun son on yılı kirlenmenin, kirli ilişkilerin doruğa çıktığı dönemler oldu.

Sistemin baronları bu süre zarfında kendi arzu ettikleri ortamı kusursuz bir şekilde inşa etmişlerdi ki, “görünmez el” kimsenin unutamayacağı bir operasyonla, “kural ihlali” yapanları durdurdu.

Bu andan itibaren taraflar arasında yeni bir fikstürle, alışık olmadığımız maçlar oynanmaya başladı.

Sonuçları manipüle etmesine tanık olduklarımız, bu kez de hukuk kuralları ve sonuçları üzerinde oynuyorlardı ve oynamaya da devam ediyorlar.

Hastanelerini oldukça yüksek bir bedelle yabancılara devreden Mehmet Ali Aydınlar’a Allah “yürü ya kulum” demişti Hemen akabinde kendisini TFF başkanlığında buldu.

Başına gelecekleri bilseydi, çok sevdiği takımından sürülmesine sebep olacak süreci yaşamamak için öneri kimden gelirse gelsin, sanırım bu teklifi geri çevirirdi.

İş dünyasındaki başarıyı TFF başkanlığı ile taçlandıracaktı ki, bu mümkün olmadı.

Yaşadığı kâbus dolu günleri de alarak acı hatıraları ile terk etti koltuğu…

Bu süreçte bütün önceliği ve çabası voleybol şubesinin de başkanlığını yaptığı kulübünün şike suçundan alacağı cezayı minimuma indirmek üzerine oldu.

UEFA ile 58. Madde’nin değişimi ve cezaların hafifletilmesi konusunda yaptığı pazarlık pazarda alıcı bulmadı.
Yeni başkandan beklentiler

Seçim için çok kısa bir zaman kalmasına rağmen, ismi ortalıkta dolaşanların hiç biri, iktidardan işaret alamadığı için ben varım diyemiyor…

İcazet mektubunu cebine kim koyar bilinmez ama, bildiğimiz şu ki; zor bir görev bekliyor kendisini…

Futbol topunu masadan alıp tekrar sahaya santraya koyması yanında, kimsenin bir daha böyle işlere tevessül etmemesi için, şike dosya ve davasının sonuna kadar takipçisi olmak en öncelikli ve önemli işi olacaktır, olmalıdır…

Medya araçları her ne kadar işi sulandırmaya çalışsa da, toplum vicdanı neyin ne olduğunun fazlasıyla farkındadır.

Futbolun patronu olacak kişi, tarihî şike dosyasını kapatma yolunu seçerse bilmelidir ki, ahir ömründe hayırla yâd edilmeyecek hatta Türk futbolunun ölüm fermanının altına imzasını atmış olacaktır.

Başkanı seçenler de bu suça iştirak etmiş olanlar kadar suçlu sayılacaktır.

Başkanın ilk ve en önemli görevi futbolu şikeden arındırmak olmalıdır.

İlk defa Anadolu takımlarının kendi aralarında biraraya gelerek İstanbul dukalığına karşı birlikte hareket etme kararı sonuna kadar desteklenmesi ve geliştirilmesi gereken bir süreçtir.

Anadolu’dan şampiyon çıkartmazlar teranelerini duymaktan bıktık.

Anadolu haksızlığa, zulme başkaldırının merkezidir, emeklerini sömürüp kendilerini inkâr edenlere cevap vermenin günü ve zamanı bugündür.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı