Kaosun Seçimi

Yeni futbol yasasının ardından mahkeme ile birlikte ufukta yeni bir seçim gözüküyor. Seçim mevcudun onaylanması ya da reddi anlamı taşımakla birlikte, daha iyi yönetme ve yönetilme isteğini de içinde taşıyor.

Her ne kadar biz de böyle olmasa da ….

Ülkemizde ölümü gösterip sıtmaya razı etmek, onun bunun adamı olmak, olmasa da, öyle gözükmek en geçerli yol…

İkiyüzlülük, dalkavukluk ve sahtekârlığın destanının yazıldığı bir ülkede yaşıyoruz maalesef.

‘Her devrin adamı’ türü bu ülkeye mahsus bir üründür. Düşünün bir insan her zaman iktidar, her zaman iktidardan yana olabilir mi?

Şaşırmayın; Sayın Erbakan zamanında abdestsiz namaza duran gayrimüslimlere de tanık olduk bu ülkede…

İşte tam bu noktada, ülkenin önemli kurumlarını yöneten ya da aday olanların seçiminde, her dönemde, hiçbir şeyin değişmediğini görmek, toplumda derin bir huzursuzluk nedeni olurken, vizyon, misyon, ehliyet ve emniyet vaatlerinin içi boş bir safsatadan ibaret olduğunu görmek, başta gençler olmak üzere tüm kesimlerde, ülkeye ve hayata dair beklenti ve hedeflerin azalmasına, hatta yok olmasına sebep olmaktadır.

Ülkemizde futbolu yöneteceklerin seçilmesinde de aynı noktadayız.

Daha önce denenmiş kişi ya da kişiler, hiçbir başarının altına imza atmadığı halde, yeniden yeni bir kaosun tarihini yazmak için sahne istiyorlar. Belki de alacaklar da…

Hatta akşam yatarken başka bir listede, sabah kalktığında diğer adayın listesine atlayarak seçime girenler daha cüretkâr davranarak başkanlığa bile aday olabiliyorlar.

Kamu kaynaklarını baba yadigârı gibi kullanıp, medyada birtakım dostluklar da inşa ettiniz mi tutabilene aşk olsun !!!

Yolunuz açık olsun…

Bazı istisnaları hariç tutarsak, bu kadar çok sevilmesine rağmen, bu kadar başarısızlığın yaşandığı bir sektör, yeryüzünün hiçbir yerinde yoktur.

İnanıyorum ki, Brezilya’dan sonra futbolun en çok sevildiği ülkelerden biriyiz. Karşılaştırın manzarayı bakalım, ne göreceksiniz.

Futbolu önce kurtarıcılarının elinden kurtarmak, yönetimde ve uygulamada jenerasyon değişikliğine gitmek zorunluluktur.

İcazet yöntemi ile başkanlığa seçilen ve aday olan eski başkan ve başkan adayı Sayın Levent Bıçakçı ile Sayın Ayhan Bermek’e aynı soruyu yönelttiğimde, ‘kendilerinin oluşturmadığı bir yönetim kurulu’ ile başarılı olacağınıza inanıyor musunuz dediğimde, biri bırakmasının en önemli nedenlerinden birisinin bu olduğunu, diğeri de Allah’ın kendisini koruduğunu söylemişti.

Özetle söylemek gerekirse ehliyet ve emniyet kuralının terk edilmesinin ciddi sorunların habercisi olduğunu işaret eden peygambere inanan kişi ya da kişiler olarak bize düşen aynı delikten iki defa ısırılmayacağını hatırlatmaktır.

Diğer nedenimiz de ülke ve futbol iyi yönetilirse daha az acı çeker, mutluluğumuz artar, daha rekabetçi uluslar arasına katılabiliriz.

Şu ana kadar gelen haber ve sinyaller, iki yüzlülük düzeninin imparatorluk kurduğu yönündedir.

Maalesef ki bu yolun sonu yine kaosa çıkar.

Kaosta birilerinin en çok sevdiği yönetim tarzıdır. Çünkü kimin ne yaptığı pek belli olmaz. Sonra da,

Dünyanın en büyük on ekonomisinden biri olması gereken bir ülkede, Dünyanın en büyük yirmi ekonomisinden birisiyiz avunmaları ile günümüzü gün eder, kendimizi kandırmaya devam ederiz. Bir de bakarız ki gittiğimiz bir arpa boyu yoldur.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı