Kader ağlarını örüyor

İki takım da, ilk yarıyı “hep kontrol tam kontrol’ anlayışı ile oynadı. Teknik yönetimler birbirlerinin güçlü ve zayıf yönlerini iyi etüt etmişler.

Satranç maçı havasında bir ilk yarı da fazla pozisyon da vermedik, pozisyon da bulamadık. Ancak diğer maçlara göre en kontrollü ilk yarımızı bu maçta ortaya koyduk.

Hırvatlar gruptan çıkarken oynadığı tüm maçlarda kontra gollerle öne geçtiler, sonra da üzerine yattılar. Bilic, öğrencilerine Türk takımının en zayıf halkasının defansı ve özellikle de iki kanadı olduğunu söylemiş olmalı ki, bilinçli olarak iki kanadı da fazlası ile zorladılar. Sabri saç baş yolduran hatalarını Allah’tan çabukluğu ile telafi etmeye çalıştı. Hakan’da diğer maçlara oranla daha dikkatli olmaya çalışıyordu.

İlk yarıda ve ikinci yarının başında, defansımızın’ ortak yapım’ hatalarında kalemiz resmen meleklerin koruması altındaydı.

Dakikalar ilerledikçe, Hırvatlar oyunda hâkimiyet aramaya başladılar. Özellikle orta alanda Modric’i kontrol etmekte zorlandık.

60. dakikadan sonrası teknik adamların oyuna daha fazla müdahil olmak istedikleri anlardı.

Çünkü maç öyle bir havaya bürünmüştü ki, sanki “atan galip’ diyordu her iki tarafta.

Defansı en zayıf olanla, defansı en az hata yapan iki takımın mücadelesinde, milletçe kalp testinden geçirildik. Kalemiz abluka altındayken, sıkıntılı anlara omuz vermeye çalıştık resmen.

Orta sahanın resmen rakibe teslim edildiği anlarda Mehmet Topal’ın oyundan alınışını anlamakta zorlandık.

Hakem oyuncularımıza gösterdiği olur olmaz kartlarla hem oyun içerisinde, hem de muhtemel yarı final eşleşmesi için resmen kuyumuzu kazdı.

Yeni şafak gazetesinin tüm yazarları, her fırsatta kalede Rüştü’nün oynaması gerektiğini yazdık ve söyledik. Ne kadar haklı olduğumuzu da gördük. Maçı uzatmaya taşımamızda en büyük faktör Rüştü oldu.

UZATMALAR

Uzatmalarda tıpkı Çek maçındaki gibi oyunun inisiyatifini ele aldık. Bu tribünlere de yansıdı. Hırvatlar yorulup oyundan düşünce, taraftarları da etkilendiler. Avrupa’nın dört bir yanından gelen taraftarlarımız hançereleri patlarcasına takımımıza destekleri ile moral verdiler.

Oyunun normal süresinde yapamadığımız atakları uzatmada yapmaya başladık.

Tam iş penaltılara kaldı derken Rüştü’nün bir anlık hatası bu iş bitti mi acaba diye düşünmemize sebep olurken, Semih, hayır, hayır dedi. “Henüz bitmedi” dedi.

Topu çatala takarak bizim teslimiyetçi bir millet olmadığımızı tüm dünyaya bir kez daha gösterdi.

PENALTILAR

İş penaltılara kalınca kader ağlarını örüyor dedim. G.Saray’ın Arsenal karşısında yaptığını, yüz milyonların duaları ve ortak sinerjileri ile yeniden yaşayacağımızı düşündüm.

Şimdi şükretme zamanı.

Ne kadar sevinsek azdır.

Allah’ım bu millete bu sevinçlerin daha büyüğünü nasip et…

Emeği geçen herkese tebrikler ve teşekkürler. Şimdi sevgi zamanı, birlik ve beraberlik zamanı…

Daha büyük zaferlere hazırlık zamanı..

Bundan böyle tüm dünya Türk’ün gücü ve inancını yeniden gördü ve tüm alanlarda görmeye devam edecek. Bu daha büyük zaferlerin başlangıcı olacak.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı