İyi Olan Kaybetti

Bu maçın öncesi maç sonrası kadar konuşuldu. Oynanacak mı ertelenecek mi tartışmaları son bulduğu anda nöbetçi açıklamalarıyla ünlü Fenerbahçe yöneticisinin, avantaj sağlamaya, hakemi ve taraftarı etkilemeye yönelik gereksiz açıklamaları bir anda ortamı gerdi. Bu konuda da feneri kutluyorum (!) ,gerilim yaratmada da üstlerine yok.

Bayrampaşa’dan Kadıköy’e tam iki buçuk saatte ulaşabildik. Tabii ki ilk on beş dakikayı radyodan dinlemek zorunda kaldım.

İstanbul’un yolundan suyundan sorumlu olanların, bu konu üzerinde hassasiyetle durmalarında fayda var. Ceza yazmak için acil geçiş şeritlerini seyredip anında ceza yazmak çözüm değil.

Gelelim maça…

İlk yarının temel görüntüsü, top oynamaya çalışan ,pres yapan ,kaybettiği topun sahibi olmak için mücadele eden bir Beşiktaş izledik sahada.

Fenerbahçe taraftarının müthiş desteğine karşın, adeta deplasman takımı gibi kontrataklardan , özellikle soldan kanat oyuncularının sürpriz çıkışlarıyla gol arayan bir görüntüdeydi.bu kanatta Carlos gibi deneyimli bir ayağın olması Fenerbahçe’ye nispi bir avantaj da sağladı.

Bu arada bir notta seyirci için açmak gerekirse, kalabalık, gürültücü, hiçbir senfonisi olmayan desteğe karşın, Beşiktaş’ın bir avuç bilinçli seyircisi, zaman zaman ,bu kalabalığı bastırmasını bildi.

Zaten sosyal duyarlılık ve sorumluluk anlamında, uzak ara şampiyon olan bu taraftarlar kutlamayı fazlasıyla hak ediyorlar.

İkinci yarı biraz roller değişti. Fenerbahçe çok adamla hücuma çıkmaya başladı, bu golün habercisiydi. Nitekim Hakan’ın ikramını Semih geri çevirmedi.

Az adamla yapılan hücum varyos yanlarından bir netice alınamayacağı belli iken ilk yarıda oynanan pozitif futbolun neden soyunma odasında bırakıldığını anlayamadım. İkinci golü bulunca Fenerli olan herkesin, oyuncu, yönetici ve taraftar, hepsinin güveni arttı. Psikolojik baskıyı yıktılar. Bu da daha rahat oynamalarına zemin hazırladı.

Beşiktaş kısa paslarla hücumu denerken Fenerbahçe orta alanı uzun paslarla geçmeyi denedi.

Biz maç öncesi açıklamaların, hakemi etkilemeye yönelik olduğunu düşünürken, gerçek maksadı sahada gördük. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış. her hareketi ile fener yanlısı bir tutum gördük sahada. İbrahim üzülmeze Deivid’in yaptığı hareket tartışmasız kırmızı kart, fakat ne hikmetse yapılanı kimse görmedi.

Hakemin tarafsız ve adil maç yönettiğini söyleyebilecek bir babayiğit varsa eğer,’haftanın yalancısı’ olduğunu yüzüne haykırabilirsiniz.

Beşiktaş golü yedikten sonra toparlandı ve rakibin üzerine yüklenmeye başladı.

Bobo biraz dikkatli olsa 71. dakikada topu ağlarla buluşturacaktı. çok kötü plase yaptı ve dışarı attı. Maçın kırılma noktasını da beklide bu pozisyon oluşturdu.

Maçın genelinde iyi olan takım Beşiktaş’tı. Hatta en iyi maçlarından birini oynadı diyebilirim. Sonucu hakemin ve kaleci Hakan’ın hatası belirledi.

Maç öncesi kanaatim sorulunca beraberlik olur demiştim ,fakat hakemi hesaba katmayı unutmuşum.

Fenerbahçe resmen golü attı ve yattı.umarım bu oyun salı akşamı için yeterli olur.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı