İlklerin Takımı

Maçın başında galip geleceğimizden emin bir şekilde, Osman ağabey paketinde kalan son iki sigaradan birini uzattı ,íbirer keyif sigarası tüttürelimí dedi. Maçı kazanacağımızdan emindik ve güvenimiz tamdı.

Puan farkının vermiş olduğu rahatlıkla, beraberliğin bile onlara yaraması nedeniyle Yunanlıların da kendine güveni ve rahatı yerindeydi.

Maç başlar başlamaz oyunun fomatı belli oldu. Türkiye topyekun saldırmaya, Yunanistan sinsice kontratak aramaya başladı.

Beklediğimiz gol gecikmeye başlayınca, işin içine psikolojik tahrik ve tedirginlik te eklendi.

Maça tempolu, hızlı başlamalıydık beceremedik, ileride baskı kurmamız gerekiyordu bunu da tam olarak uygulayamadık. fakat öyle karamboller oldu ki , herhangi bir ayak darbesi bile yeterli olacakken maçın atmosferi , gerilimi ile bunu yapmakta bile zorlandık.

Fakat bu maç öyle bir maçtı ki, ne taktik , ne teknik bu maçı tek başına çözerdi.

Nitekim bunların hepsinden fazlası lazımdı..

Zorluk derecesi daha yüksek bir maçta, futbolu daha iyi bilen bir takıma karşı, Gökdeniz ve Hamit takviyesi ile daha diri ve daha iyi bir görüntü çizdik.

Fakat tıklım tıklım dolu tribünler her ne hikmetse, milli maçlarda bir türlü istenen tempo, arzu ve ahengi yakalayamıyor. Bremen mızıkacılarından beter bir durum söz konusu. Ayrıca rakip takımın marşının ıslıklanması da hiç hoş değildi.

34 ve 35. dakikalarda defansımız öyle gafil yakalandı ki , tam anlamıyla Allah korudu.

Rakip kale önünde havadan esamemiz okunmazken, bir türlü topu yere indirmeyi beceremedik. Yerden ayağa oynamak yerine havadan attığımız her top rakibe lokum ikramı gibiydi.

Sağdan Gök denizíin bindirmelerine soldan Tuncay eşlik edemeyince, tek kanatlı kartala döndük. Ve ilk yarı rakibin istedi şekilde ve istediği skorla soyunma odasının yolunu tuttuk.

İkinci yarı B planını bekledik ama nafile. Artık plan program kalmamıştı. Maç boyunca arkamızdaki yunan radyo tv ekibi yakaladıkları pozisyonlar nedeniyle hop oturup hop kalktı. Bizi yerimizden oynatacak bir pozisyonu maç boyunca bekledik durduk. Aslında dün gece biz Türk futbolunun ne hallere düştüğünü gördük. acı ama bu acıyı yetmiş milyon gördü. Bu öyle tek maçlık skorlara bağlı bir durum da değil. Tükenişin hikâyesi adeta.

Sanki Yunan takımı bakın böyle yapmayın, ayağımızdan bir kaza çıkabilir dercesine bir durumdaydı. İnanmazsanız onların şut sayısını ve pozisyonları ile bizimkileri karşılaştırın.

Kazanmak ve kaybetmek üzerine konuşmuyorum. Ülke futbolunun gerçeğini söylüyorum.

En iyi oyuncularınız kaleciniz ve Hamit ise, ben ne söyleyeyim. Oynamayan Tümeríden, alternatifini hala yetiştiremediğiniz Hakanídan medet umuyorsak bir değil her yerde yanlışlık yok mu sizce de?

Bu maçı spora göre izleyenler başka, skora göre izleyenler başka görecektir. Ama ne olursa olsun gerçek değişmeyecektir.

Ey tükenmişler mangası sizi ne motive eder. Avrupaídaki en gelişmiş ülkelerden daha fazla ,çuval dolusu para motive etmedi, milliyetçilik duyguları hak getire , onurunuzu kurtarmak hak getire , ilklerin takımı oldunuz ,gittiniz. Ben size ne söyleyeyim ki…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı