İki yüzlü takım!

İspanya futbol endüstrisinin en önemli simgesi Bernabeu’da tarihi bir futbol gecesinin tanığı olmak için yerimizi aldık. İspanyollar, ‘Bu maçı aldığımız taktirde grup liderliğini garantileriz’ gözüyle bakıyorlardı. Bu nedenle, maça ilgi en üst düzeydeydi. Stad tıklım tıklım dolarken İspanyol medyası da maça çok geniş yer ayırdı. Ülkenin en büyük gazetesi Marca, maça tam 12 sayfa yer verirken ‘Türkler bayrakları uğruna ölürler’ başlığı ile takımımıza ve oyuncularımızı manşetlere taşıdı. Terim için ‘Biz her zaman ve her yerde kazanmayı düşünürüz’ sözü İspanyol medyasının manşetlerindeki yerini almıştı.

İlk yarıda milli takımımızın cesur ve kendinden emin futbolu mücadelenin önemli bir kısmında İspanyollara oyun şansı tanımazken ilk yarıda bizi de oyunun ortağı ve zaman zaman hakimi kıldı. İniesta’nın yokluğu bizim, Hamit’in olmayışı da onların avantajıydı. Takımımızda sorumluluk eşit dağıtılmıştı ancak Semih, Tuncay, Arda ve Nihat gibi Avupa Şampiyonası’nın yıldızlarından daha fazla görev üstlenmelerini bekledim. Bu beklentinin karşılığını göremeyince ikinci yarı her şey aleyhimize gelişmeye başladı. Terim ‘yenemezsen yenilme’ düşüncesini aklından geçiriyordu ki ’60. dakikada yenilen pis gol’ bir anda planlarımızı alt üst etti. İlk yarıdaki güven yenilen golle yerini paniğe bıraktı. İspanya, golü bulduktan sonra hedefine ulaşmanın verdiği rahatlıkla oynamaya başladı. ‘Geri dönüşün kralları’ diye nam salan Terim’in talebeleri gitti; golden sonra adeta sahayı hayaletler, 70 milyonu da sıkıntı bastı. Koskoca bir ikinci yarıyı rakip kaleye şut atamadan kalemize yağan şut bombardımanı altında tamamladık. Volkan muhtemel bir farkı önleyen isimdi. Geri dönüşün kralları artık gittikleri yerden dönmemeye başladı.

Eğer Afrika bizim için hayal olmayacaksa mutlaka birileri bir şeyler yapmalı, daha fazla sorumluluk almalı. Bu futbol çarşamba için umut vermezken hedeflenen İspanya galibiyeti için dünkünden daha çok çaba ve beceri gerekli.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı