İçinize Sığıyor mu?

Tıpkı geçen yıl olduğu gibi;

Beşiktaşbu sezona da çok iyi başladı, oynadığı futbolla taraflı tarafsız herkesin gönlünü kazandı.

Bu durum geçen yıl Galatasaray, bu yıl Fenerbahçe maçlarına kadar devam etti.

Geçen yıl Beşiktaş’ı taraftarından koparmak, mahrum bırakmak için paralı askerler sahaya sürüldü, ardından zaten çok dar ve kırılgan bir kadroya sahip takım kendini toparlayana kadar iş işten geçti.

Bu yıl operasyonun içeriği aynı fakat şekli değişti; derbi maçından önce takımın en formda oyuncusu Gökhan basit gerekçelerle cezalandırıldı.

Ve aynı maç kaldığı yerden başladı…

FB’nin bulduğu erken gol Beşiktaş’ın oyun planını alt üst etti.

Golden sonra skoru garanti altına almak isteyen rakibi ile olduğu kadar Yıldırım’ın 12. adamı Yıldırım ile de başa çıkmak zorunda kaldı Beşiktaş.

12. adam Yıldırım Beşiktaş’a gösterdiği kartlarda ne kadar cömertse Fenerbahçe’ye karşı o denli cimri davrandı.

Küfürleri duymadı, penaltıyı çalmadı, faulleri görmedi.

Tam bir görev adamı olarak başladığı işi aynı hassasiyet, dikkat ve yüksek bir performansla maçın gözlemcisinden 8.2 not alarak tamamladı!!!

Türkiye’nin statlarında parası ve gücü olanların rakiplerine bu enstrümanlarla üstünlük kurdukları futbol isimli bir tiyatro sergileniyor.

Yıllardır sahalarda ve salonlarda ırzına geçilen adalet dayanamayıp ölmeye yattı.

Seyirci olan biteni geç de olsa anlamaya başlayınca, sahalardan ve ekran başından uzaklaşarak bu oyundan soğudu.

Türkiye liginde geçen hafta oynana tüm maçlardaki seyirci sayısı Bundesliga’da oynanan Bayern- Dortmund maçındaki kadar bile değil.

Zalimliğin de mazlumluğun da bir sınırı vardır, Türkiye’de her alanda bu sınır çoktan aşıldı.

Olimpiyat Stadı’nda eline verilen düdüğü istenen şekilde çalan bir düdüğün sesi ile kazanılan bir maç sizin içinize siniyor mu?

‘Haram helal ver Allah, kulun seçmez yer Allah’ diyorsanız ki diyorsunuz bunun da ayrıca bir faturası olacaktır.

Bu yazıyı yazarken bir taraftan da GS’nin Dortmund karşısındaki çaresizliğini izledim; bu durumun kökenlerine indiğimizde en önemli nedenlerden birinin bazı takımların sahada oynadıklarından daha fazlasını masa başında elde etmeleridir. Aynı başarıyı! Avrupa’da gösterme şansları olmayınca da Edirne’nin dışına çıkan her takım orada sefilleri oynayıp kestirmeden eve dönüyor.

Yaşanan bu durum bizim içimize sinmiyor, vicdanımız haksızlık kime yapılırsa yapılsın el vermiyor.

Beşiktaş taraftarı bir futbolcusu hakemi yanıltmaya yönelik bir hareket yaptığında ya da kendi takımı lehine çalınan haksız bir düdükte ilk tepkiyi kendisi veriyor, tıpkı kendisine yapılan haksızlıklara tepki gösterdiği gibi.

Ancak aynı duyarlılık diğer takım taraftarlarında olmadığı gibi kendi takımının yalanına da yanlışına da siper olarak haksızlık ve adaletsizlik kendisinin lehine rakibinin aleyhine ise sonuna kadar destek veriyor.

Beşiktaş camiası ve taraftarının içine sinmeyen bu durum başkalarının içselleştirdiği ve kabullendiği bir Türkiye gerçeği.

KRİZİ YÖNETİM YÖNETMELİ

Beşiktaş naif bir takım. En küçük bir sendelemede kendini zor toparlıyor.

Takım çok hassas bir denge üzerinde; kenardan gelip sonuca etki edecek bir oyuncusu olmadığı gibi saha içerisinde oyuncuların yerlerinin değişmesi bile sorun yaratıyor.

Geçen yıl şampiyonluk en başta yönetim yanlışları ve saha dışı faktörler nedeniyle kaçtı.

O gün geçerli olan şartlar bugün hâlâ geçerli. Beşiktaş her başarısızlıkta para ve taraftar kaybediyor.

Taraftar iki sezondur sağ bek diye yalvarıyor.

Beşiktaş’ın bundan böyle bilerek bilmeyerek hataya tahammülü yoktur.

Beşiktaş dayanışmanın, direnişin halkın takımıdır.

Sabrı sonsuz değildir, herkes aklını başına alsın, yönetim eğer bu haksızlıkları durdurmakta pasif kalırsa bunun vebali günahından herkes payına düşeni alır.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı