Huzur Verin Yeter

Eskilerde kaldı, hatırlatmakta fayda var; Beşiktaş’ın şampiyonluğu kaybetmesinin, yaşadığı büyük travmanın kökleri taa yerin altına kadar inmişti. Serdar Bilgili ve ekibi yine karşı tribün ve hemen yakınlarından gelen küfürler neticesinde görevi bırakmışlardı. Hemen arkasından Demirören, yıldırım gibi vaatlerle başkanlığı ele geçirdi.

Neydi bu vaatler; yüz milyon doları aşan gelir, dünya çapında star oyuncular, birlik ve beraberlik, Türkiye ve Avrupa’da şampiyonluklar. En önemlisi de etik değerlere bağlılık ve Beşiktaşlılık duruşunun hakim kılınması.

Başkanın birinci ve ikinci dönemdeki eylemlerine baktığımızda, ne vaat ettiyse tersini yaptığını görüyoruz. Hatta o kadar ileri gitti ki, adeta kulübü ipotek altına aldı. Giderleri, borçları, gelirlerinin üç katına ulaşmış, geleceğe ait gelirleri bile zaptı-rapt altına alınmış bir kulüp haline geldi Beşiktaş.

Tek tek ele alındığında ve kendi işlerinde başarılı olan kişilerden oluşan yönetim kurulundan çıkan kararların hiçte aklı başında işler olmadığını gördük bu süreçte.

Demirören’in idaresindeki yönetimlerin aldığı tek doğru karar Ertuğrul Sağlam’ı takımın başına getirmek oldu. Bu doğru da, çaresizliğin içinden çıkmış bir doğruydu. Bu karar bile adeta skandala dönüşüyordu.

Bu yönetim doğru iş yapmamaya yemin etmiş. Yönetim hakkında söylemediğini bırakmayan, ‘imparator’ lakaplı Sinan Engin, iyi giden işleri arapsaçına çevirmesi ve susması için takımın başına getirildi.

Engin tecrübe ve birikiminden faydalanmak için (!) kendisine elli bin dolar da maaş takdir edildi.

Böylece operasyon tamam oldu. Beşiktaş havadan ve karadan korunacak ve kollanacak!.

Yönetime sormak lazım. Bu karar kime ait? Gerekçesi nedir? Kulübün imkânlarını yeraltı dünyasının elemanlarına tahsis eden, mahalle kabadayısı edası ile, “başkan çok rica etti kıramadım”. “Ertuğrul Sağlam’ı Türkiye’nin bir numarası yapacağım” gibi, komik, komik olduğu kadar da saçma açıklamalarla geleneksel antipatikliğine katkı yapmayı da ihmal etmeyen birini saatli bomba gibi takımın içine sokmak ve Ertuğrul Sağlam gibi sağlam bir değeri heba etmeye çalışmak söyleyin hangi dahinin işi!

Tüm kamuoyu gibi Beşiktaş taraftarında da infial uyandıran bu atamanın sadece Çarşı grubu ile sınırlı olduğunu sanmak kadar saflık olamaz sanırım. Çarşı tribününden pankartları indirip, tribün liderleri ile anlaşarak onları susturabilirsiniz. Fakat koskoca Beşiktaş camiasının vicdanına bunu nasıl izah edeceksiniz.

Ali Gültiken gibi beyefendi bir kişiliği takımdan uzaklaştırıp, Sinan Engin gibi bir kabadayıyı çağırmak size yakışan bir icraattır zaten.

Artık Beşiktaş’ın sırtı yere gelmez, üstten akraba ULUSOY, alttan engin dehasıyla (!) Sinan’ın katkıları Kartal’ı uçurur!!

Eğer buna rağmen Kartal uçamazsa tribünlere asılacak pankartların çok ilginç olacağını düşünüyorum.

Bu pankartlardan birisi, ‘Babanı da al git’ olur. Veya ‘Bu mudur Beşiktaşlılık duruşu, tükettin kasadaki kuruşu’ olur herhalde.

Özetle; tüm Beşiktaş camiası yapılan yanlışlıklardan bıktı usandı. Sizler bir türlü ‘Us’lanmadınız.

İşin ve sözün özü bir Çarşı pankartında dile gelmiş; ya başarısızlığınızın hesabını verin, ya da çekin gidin, huzur verin! Hiçbir dönemde Beşiktaş değerleri ve duruşu bu kadar tahrip edilmemiş ve eğilip bükülmemiştir herhalde.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı