Hoşgeldin Liderlik

Dile kolay tam 137 hafta sonra kapıyı çalan şans, torbasına şanssızlıkları da doldurmuştu.

Şampiyonluk adayları arasında beraberlik Beşiktaş dışında herkesin, galibiyet de sadece Beşiktaş’ın işine yarıyordu. Bu da ekstra bir motivasyon ekstra bir stres yükü demekti. Kısacası başı, ortası ve sonucu itibarıyla zor bir maçtı.

Maç başlar başlamaz Galatasaray’ın oyun şablonu da belli oldu. Topu her şart ve şekilde kendi kalesinin uzağında tutmak. Beşiktaş’ta ise kazanma arzusu somut bir eylem planına dönüştürülemedi. Hatta Beşiktaş defansına göre armada gibi duran Galatasaray defansını çok adamla rahatsız etmek bir yana, nerdeyse çay demlemesine fırsat tanıdılar. İleride Holosko tek başına boğuştu. Diğerleri top alışverişinde bile ortalarda gözükmediler.

Beşiktaş tempoyu yükseltemeyince, Galatasaray’ın istediği oyun şablonuna ayak uydurdu. Öyleki Servet’in dan dun şişirmelerine, Gökhan Zan eksiksiz cevap verdi, hatta abartarak normal pozisyonlarda bile topu dağlara taşlara gönderdi.

İyi sonuçlar, iyi bir ön hazırlık sonrasında mümkün olur, ben bu hazırlıktan emareler göremedim.

İnönü’ye ve ekran başına derbiye has özel anlar görmek için gelenler için en büyülk şov her zamanki gibi taraftarından geldi. Bu taraftar takımından da yönetiminden de bir gömlek üstün…

Koca bir ilk yarıda futbol adına ne bir güzellik ne de bir katkı vardı. Beşiktaş taraftarı zaten çoktan bunlardan vazgeçmişti bile, onlar gelecek golü bekliyordu sadece…

50. dakikadan sonra Galatasaray kalesinde öyle bunaltıcı bir abluka vardı ki, Galatasaraylılar dahil herkes bunun golün habercisi olduğunu anladı. Nitekim sağlı sollu ataklar ve kornerler sonucu Nobre en yükseğe çıkan isimdi topu ağlarla kucaklaştırırken, Beşiktaşı da liderlikle kucaklaştırıyordu.

Golden sonra Beşiktaş biraz duruldu, taraftar coştu. Galatasaray oyun içerisinde yeni varyasyonlar deneme ihtiyacını duydu. Çünkü beraberlikten emin bir havada sürdürdükleri oyunda bir anda tüm dengelerini kaybettiler.

Bu maçın iki yüzü vardı. Birinci yüzünde Galatasaray’la birlikte uyuklayan bir Kartal, ikinci yüzünde kendi kimliği ve kişiliğine bürünmüş bir Kartal.

İkinci yarı öyle goller kaçtı ki, Galatasaray tarihi farktan kurtuldu. Bu oyun şeklini tüm Beşiktaş camiası kanıksadı.

Yarıştan kopmadan buraya kadar başarıyla gelen Kartal’a düşen haftalar sonra yakaladığı liderliği sezon sonuna kadar bırakmadan, şampiyonluğa kadar taşımasıdır. İşin esas zor kısmı da bundan sonra başladı zaten…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı