Hoffenheim modelinden öğreneceklerimiz

HOFFENHEİM, Almanya 8. amatör liginde mücadele eden, 3 bin kişinin yaşadığı şirin bir köy takımıydı.

Takımının kaderi aynı köyde doğup gençliğinde bu takımda futbol da oynayan DİETMAR HOPP’un, hayallerini gerçekleştirmek üzere, takımın başına geçmesi ile değişti.

Takım hiçbir durakta vakit kaybetmeden önce ikinci lige, bu sezon da Bundesliga’ya terfi etti.

Başkan D. Hopp “Bu takımı Şampiyonlar Ligi’nde oynatacağım” dediğinde, hiç kimse buna ihtimal vermiyordu. Tıpkı sezon başında G.Saray’ı 2-1 yendiklerinde basınımızın mümtaz şahsiyetlerinin G.Saray “köy takımı”na yenildi, diye küçümsemeleri gibi…

DİETMAR HOPP, dünyaca ünlü yazılım devi SAP’ın da sahibi aynı zamanda. Türkiye’nin en önemli firmaları da, Fortune listesindeki birçok ünlü firma da, bu yazılım ile şirketlerine yön veriyor. SAP ile şirketlerin verimliliği, performansı ve yönetim kalitesinin geliştirilmesine katkı yapan başkan, benzer bir modeli futbolda uygulamayı deniyor. Başarıyor da …

Takımın başında SCHALKE ve STUTTGART’ta birçok başarıya imza atan RALF RANGNİCK var. Başkan hayallerindeki takımı oluşturmak ve doğduğu kente vefa borcunu ödemek için, önce onu ikna ederek işe koyulmuş. Sonra bu hedefe uygun futbolculardan oluşan bir takım oluşturulmuş.

14. haftası biten Bundesliga’nın zirvesinde ligin en çok gol atan takımı unvanı ile Hoffenheim var.

Avusturya Milli Takımı’nın Türk kalecisi Ramazan Özcan, Bosnalı Vedat İbisevic, Salihoviç, Brezilyalı Eduardo. Obasi, Ba, Beck takım kaptanı Selim Teber gibi transfer borsasının yıldızı olmaya aday, yaş ortalaması 22,5 olan bu takım, Bosnalı Vadat’ı da Alman Ligi’nin gol kralı olarak takdim etmeye çoktan hazır.

Son İngiltere maçında Alman Milli Takımı’na iki oyuncu veren bu takımın uyguladığı model incelenmeli, ve benchmarking edilmelidir.

Ayrıca bir defans oyuncusunun nasıl olması gerektiği konusunda iyi bir model olan takımın iki numaralı oyuncusu “BECK”i yöneticilerin ve futbolcuların dikkatle izlemesini öneririm.

BAŞARI SAHİPLENİLİR

3 bin kişinin yaşadığı bu “KÖY TAKIMI”nın maçlarını İkinci Ligde’yken ortalama 6 bin kişi izlemiş.

Bu yıl 14 bin 500 kombine satılmış. Yapım aşamaları kulübün resmi web sitesinden canlı olarak izlenebilen 30 bin kişilik stat inşaatı hızla devam ediyor.

Unutmadan ifade etmek gerekir ki Hoffenheim’in genç takımı da geçen yıl Almanya Ligi Şampiyonluğu’nu elde etti.

Takımın sempati halkası ve taraftar sayısı geometrik olarak büyümeye devam ediyor. Şampiyon olur mu olmaz mı bilinmez. Fakat daha şimdiden, bakmasını ve görmesini bilenler için bu takımdan alınacak çok dersler olduğu gerçek.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı