Hesabı Terim ödesin

Günlerdir beklediğimiz gün gelip çattığında, hem sahada hem de saha dışında yürekleri yerinden oynatan bir heyecan dalgası her tarafımızı sardı. Günlerden beri yere göğe sığdırılamayan rakibimizin kâğıt üzerindeki övgü ve ihtişamının yarısı bile sahada yoktu. Ancak biz de özellikle ilk yarıda bırakın kapasitemizin üzerine çıkmayı, mevcut potansiyelimizin yarısını bile sahaya yansıtamadık. Bunun en önemli sebebi, rakibin oyun planına kolayca teslim olmamız, oynamayı da oynatmamayı da unutmamızdı.

Portekiz oyun içerisinde basketbol maçındaki gibi, o kadar çok varyasyon denedi ki, rakibin tüm hamlelerini bizim kenar yönetimimiz kılını kıpırdatmadan izlemekle yetindi. Portekiz dersine daha iyi çalışan başarılı ve çalışkan öğrencilerden oluşan bir sınıfı andırıyordu. Bizim bütün eksikliklerimizi gözümüze soktu. Defansımızın her iki kanadı o kadar çok açık verdi ki, bu dakikalarda gol yemediysek, bu şans meleğinin bizi kanatları altında sarıp sarmalamasındandı.

Titrek ve ürkek oynadığımız bir ilk yarı da, tek organize atak geliştiremeden soyunma odasının yolunu tuttuk. Oyuncularımızın bilinen performanslarının çok uzağında olması Portekiz takımına o kadar büyük rahatlık ve huzur verdi ki, rakibi rehavete bile soktu.

Ne ileride çoğalabildik ne defansta karşı durabildik, biraz kımıldasak rakip defans güvenliğini hesaba katmak zorunda kalacak, nitekim kıpırdandığımız anlarda öyle de oldu. Ancak devamlılık sağlayamadık. Nitekim bağıra bağıra geliyorum diyen gol, 61. dakikada geldi. Terim’in prenslerinden Emre’nin büyük katkısıyla geldi hem de.

‘Çenesi açılan, beyni duran, ben bilirim, ben yaptım oldu’ diyen teknik heyet bu maçı yatmadan önce bir kez daha seyretsin, uyuyabilirse başını yastığa teslim etsin. Bu takımı kim nasıl izledi, nasıl analiz etti Allah aşkına… Günlerce ne yaptınız, nasıl çalıştınız siz.. Rakip oynarken ben de, Fatih Terim’de kenardan izledik. Hiç farkımız yoktu. En azından ULUSOY kriz anlarında anında müdahalelerle durumu lehine çevirmeyi beceriyordu. Federasyon yetkililerinin acilen, yol yakınken, maç biter bitmez teknik heyetten hesap sorması lazım. Böyle rezil bir oyunu turnuva boyunca bizden başka hiçbir takım oynamayacaktır inanın. Utanılası yüz kızartıcı bir futbol. Buna futbol bile denemez. Rakibe diğer maçları için antrenman yaptırdık.

Bazen adamı överek de küçük düşürürler.

Kısaca kadro seçimi ile başlayan komedi, trajediye doğru hızla yol alıyor. Trajedinin başrolünde de tahtı sallanan Fatih Terim var.

Hesabı da ödemesi gereken kişi o’ dur.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı