Hataların Takımı

Beşiktaş öyle bir maça çıkıyordu ki, baskılardan baskı beğen, içinde mahalle baskısı bile var. Ama en önemlisi de psikolojik baskıydı. Gerisi hikâye…

Maç başlar başlamaz, her iki takımın denge politikasını güttüğü belli oluyordu. Fakat rakip biraz da yıldırma politikası güdüyordu. Quaresma ise benim göz hapsimdeydi. Elimden gelse Beşiktaş defansına yardım etmeyi isterdim ama adam civa gibi elde tutmak ne mümkün.

Dakikalar ilerledikçe tek baskı vardı, o da Beşiktaş’ın baskısı. Fakat rakip usta bir şekilde kendisini savundu. Hücum etmek için de hiç acele etmedi. Marsilya maçında olduğu gibi, bu maçta da, oyuncu değişiklikleri sakatlıklar dolayısıyla hep zorunlu değişiklikler oldu. Nitekim Bobo da sakatlanarak yerini Nobre’ye bıraktı.

Morinho’nun kurumsallaştırdığı bu takım, keşfettiği ve yetiştirdiği oyuncuları ihraç ederek tam 153 milyon euro para kazanmayı da başarmış bir takım. Ellerinde para edecek epeyce bir malzemeye sahip olduklarını gözlerimizle gördük.

İlk yarı biterken çok güzel bir frikik organizasyonunda Cisse, mermi gibi vurdu. Ancak Porto kalecisi konsantrasyonunu ve elastikiyetini konuşturdu. Bizim ligde her kalecinin seyredeceği zor bir topu çıkardı. Ve ilk yarı ahlar vahlar arasında, ama umutlu bir şekilde bitti.

İkinci yarıda rakip sahada gözüktük ancak oyunun ölü alanlarındaydık. 62. dakikada kaptan saçma sapan bir iş yaptı, az daha golü ikram ediyordu.

İyi futbolculardan oluşan, kötü oynayan ve kötü yönetilen bir takım Beşiktaş. Bu takımın üzerine karabasan gibi çöken bir şey var. Ama ne… Gerçek sorunu bulmak ve çözmek zorunda Beşiktaş camiası. Beşiktaş’ın rakiplerine birisi, bunları yıldırın, korkutun vurun kırın diye talimat mı verdi acaba… Marsilya maçında da Porto maçında da bazı oyuncular resmen dayak yedi.

Takımın gol yollarındaki sıkıntısı, o kadar aşikâr ki, diğer oyuncuların bütün çabasının ürünü olan gol, gelmek bilmiyor. Biteviye sonuçsuz çabalar, ister istemez, oyunun ve oyuncuların motivasyonunu düşürüyor.

Serdar kardeşim; gole sevinmeyebilirsin, ancak forma sana teslim edildiyse çıkıp oynamak zorundasın, sana formayı teslim eden irade almasını da bilir.

Bu kadar gol kaçırıp kaçan üç puana üzülürken, uzatma dakikalarında yediğimiz golle 1 puanı da bulamadık. Bu maçla birlikte Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tur umudu iyica zora girdi, bundan sonraki her maç bir final. Öyle olmalı ve ona göre oynanmalı.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı