Hangi ülkede yaşıyoruz?

Bu ülkede bazı insanlar var ki, Allah sanki onlar vasıtası ile diğer kullarının sabrını, sıhhatini hasılı her şeyini sınıyor. Maalesef ki bu adamlar hep aynı yerde tünemişler.

Kendine yabancı milletine cibilliyetine yabancı, varsa eğer, kutsal değerlerine yabancı, elinde kalem olan, ülkesi ve milleti için tehlikeli olan böyle bir tür, Türkiye dışında bir de Afrika’nın balta girmemiş ormanlarında bulunur. Çünkü türü tükenmiştir.

Geçen akşam CNN’de Dünya’nın yaşayan en büyük filozoflarından birisi Noam Chomsky’i izliyordum. Dünya ve Türkiye’nin geleceği üzerine yöneltilen soruların Türkiye ile ilgili olan kısmında, “Türkiye’nin sorunları çok kolay bir şekilde çözülecek, ancak ülkenin içindeki ve dışındakilerin Türkiye’nin Müslüman bir ülke olduğunu bilmesi ve kabul etmesi gerekir” dedi.

Çocukluğumdan bu yana; bu ülkenin gelişim ve ilerlemesinin yegane yolunun tarihi ve toplumu ile barışmak, geçmişi ile sağlam bir köprü kurmaktan geçtiğini, ülkeyi yöneten her kim ise, ülkeyi ortak bir vizyon etrafında birleştirerek o hedefe doğru gelişmesini sağlamaktan geçtiğini savunur söyler dururum. Bu konuda isteyene istediği kadar delil sunabilirim.

Her neyse, konumuz şimdi bu değil. Bir haftadır gündemde HAKAN ŞÜKÜR tartışılıyor.

Siyaset yazanlar içerisinde ne kadar din düşmanı varsa spor yazanlar içerisinde de aynı oranda din ve peygamber düşmanı olduğunu gördük.

“Hafta sonu oynanacak derbi maçta geçen yıl yaşananlar tekrarlanmasın. Barış, dostluk ve kardeşlik duyguları hakim olsun, bu insanlığımızın ve inancımızın gereğidir” dediği için her türlü tacize maruz bırakıldı.

Hedef haline getirildi. Beyler, toplumda Hakan Şükür’e olan sevgi, saygı ve destek çığ gibi büyüyor. Siz de bu konuyu takıldığınız barlarda kadeh tokuştururken tartışmaya devam edin. Halkın size de temsil ettiğiniz anlayışa da ilgisi ve itibarı kalmamıştır. İçinde mukaddesata ait bir kavram, kelime geçen her şeye herkese kırmızı görmüş boğa gibi niçin saldırıyorsunuz. Sizin topyekûn böyle bir misyonunuz mu var?

Siz şaman olabilir, ateist olabilir hıristiyan olabilirsiniz, lütfen milletin değer ve temellerini dinamitlemekten uzak durun.

Eğer sporla ilgili bir söyleyeceğiniz, buyurun, dinlemeye hazırız.

Hakan Şükür, Türk futbolunun şeref defterinin onursal başkanıdır. Dünyanın her yerinde bu tür kişiler ölmeden onurlandırılır. Bunu dünyanın her yerinde görürsünüz. Newcastle kentine gidin şehrin en tepe noktasında Alan Sharer’in kocaman bir heykelini görürsünüz.

Türk futbolunda ne kadar sevinç varsa başrol oyuncusu HAKAN ŞÜKÜR’dür.

Yeter artık! bıktık usandık sizin bu Hakan Şükür takıntınızdan, Hakan’ın da, toplumun da milletin de yakasını bırakın ve yakasından düşün artık..

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı