‘Görünmez el’in inisiyatifi

Maç kulakları delen tezahüratlar eşliğinde başladı. Taraftar ve ambians üstünlüğümüze karşın, oyundaki üstünlüğü, başlar başlamaz Çek’lere teslim ettik. Bir anlamda Çeklerin oyun anlayışını kabullendik. Zor bir maçı, bu haliyle, biraz da kendimiz zorlaştırdık. Bereket ki, Çekler de fazla cesur değiller. Ama biz hiç değiliz. 20. dakika geçilirken Sanlı ağabey ‘Ne oluyoruz, biz hiç oynamayacak mıyız’ diye haklı olarak hayıflanıyordu.

Memlekete dönünce basınla hesaplaşacağını söyleyen Fatih Hoca’dan basının da bir ricası var; şu ortaya koyduğumuz pespayeliğin adı nedir? diye soruyorlar.

Biz her maçı ahlar vahlar arasında mı izleyeceğiz Allah aşkına…

Çek’lerin oyun şablonu o kadar sıradan ve sırıtkandı ki; İlerde Koller’e şişir babam şişir.

Biz rakibin üzerine gitmeyince, ya da gidemeyince, beklenen gol herkesin tahmin ettiği isimden geldi. Çek takımı baskılı oyununun semeresini 33. dakikada Koller’le aldı. Golde Volkan’ın büyük katkılarını da unutmamak lazım.

Golle beraber bizim tribünlere hüzün, sarhoş Çek tribünlerinde bayram vardı.

İlk yarı boyunca ne gol, ne başka bir şey Milli Takımı’mızı uyandırmaya yetmedi. Biz de oynamayınca Çekler kendi çaldı kendi oynadı.

İkinci yarı Sabri’nin oyuna katılımı ile ileride daha çok gözükmeye, oynamayı denemeye başladık. Çek’ler Koller dahil defansa çekildiler. Uzun Çek defansı arasında ‘evdekiler’ aklımıza geldi, ister istemez.

Yağan yağmurla beraber, oyuna hakimdik, oynuyorduk ama hep havadan oynuyorduk. Yine de, gol umudumuz vardı en azından…

Taraftarımız bu yürekli oyunla beraber, tribünlerdeki üstünlüğünü tekrar ele aldı.

‘Burası Türkiye, buradan çıkış yok’ tezahüratları Geneva Stadı’ndan Alplerin doruklarına doğru yükselirken, Koller’in bir dakika önce yapamadığını J. Plasil yapıyordu. 2- 0. Koller tek başına katır olmuş, Çeklerin bütün yükünü çekiyordu. Maçtan önce Hollandalı bir gazeteci ile konuşuyorduk. Bu turnuva ‘Total futbol oynayanların turnuvası olacak’ dedi.

Bizim oynadığımızın adı ne olur? Onu da, size ve takımın teknik patronuna bırakıyorum. Son 15 dakikada, başka çare kalmadığını gören İmparator ( !), Hamit’i gerçek yerine gönderince, ileride tekrar baskı kurmaya başladık. Tam Fatih Terim’in yanlışlarına kurban gitmek üzereyken, turnuvaya katılmamızı borçlu olduğumuz gerçek İmparator Nihat Kahveci, İmparator’u da, takımı da darağacından aşağı indirdi.

Fakat o da ne!! Biz de sersemlik, hiç eksik olmayacak mı, Volkan, yüreğimizi ağzımıza getirdi

Allah’ıma şükürler olsun ki; bütün yanlışlıklara rağmen, bu zaferi bize yaşattığı ve tarihe tanık olma fırsatını verdiği için. Tekrar Viyana kapılarındayız. Bu kez fetih için geliyoruz. Bekle bizi Viyana. Biz hep söyledik, söylüyoruz. Bizim takımımız, bizim oyuncularımız, iyi değil, çok iyi. Ama hep yanlışlıklar içerisinde olduk. Fatih hoca yanlışta ısrar ettikçe , ‘görünmez el’ onun yanlışlarını hep düzeltti.

Bu zaferi bizlere yaşatan tüm futbolcularımızı kutluyorum. Ama müsaadenizle

Nihat Kahveciye buraya kadar gelmemize ve buradan ileriye yürüyüşümüze devam etmemizi sağladığı için , bu ülkede bir imparatorluk payesi var ise ben onu ona takdim etmek istiyorum.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı