Gizlisi saklısı kalmadı: Lider Beşiktaş

Beşiktaş, bu galibiyetiyle puanını 60’a çıkartırken, 59 puanlı Fenerbahçe’nin üstüne çıkarak liderlik koltuğuna oturdu. Fenerbahçe bu hafta derbide Galatasaray deplasmanına giderken, Beşiktaş ise evinde Antalyaspor’u ağırlayacak.

Son 15 Dakikaya Sıkışan Goller
İlk yarısı 0-0 sona eren maçta goller maçın son bölümünde geldi. 76′ da Quaresma’nın sağ kanattan ortaladığı topu arka direkte Gomez kafa ile ağlara gönderdi. 86’da baskın atakla gelen Beşiktaş, Sosa ile taşdığı topu Tolgay’la buluşturmak istedi, defanstan seken top Olcay’ın önünde kaldı. Olcay topu Esteban’ın solundan plase vuruşla ağlara gönderdi.

Geçen sezon ligin 25. haftasına kadar 54 puan toplayan Beşiktaş, böylece geçen seneki performansının da üstüne çıkmış oldu. Maçtaki iki golden birini atan Mario Gomez ise, bir sezonda Beşiktaş forması ile en fazla gol atan oyuncu ünvanını aldı. (19 Gol)

 

Maçtan Sonra

Oğuzhan Özyakup

 

 • Başta Umut abi olmak üzere, diğer ailelere başsağlığı diliyorum. Bu şartlarda maça çıkmak çok zordu.
 • Bugün Umut abinin doğum günüydü, benim de babamın doğum günü. Kendimi onun yerine koyamıyorum bile.
 • Buruk bir sevinç oldu…
 • Ligin başından beri bunun için çalışıyoruz. Lig devam ediyor, ayaklarımızın yere basması lazım. Önümüzde çok maç var.

 

Mario Gomez

 

 • Şampiyonluk için çok önemli bir goldü, rekorla pek ilgilenmiyorum. Şu anda lideriz.
 • Oyuncularımız kartal yürekleri ile çıktılar ve 3 puanı aldılar.
 • Ankara’da saldırıda insanların ve Umut’un babasının hayatını kaybetmesi bizi çok üzdü
 • Galibiyet önemliydi ama henüz hiçbir şey kazanmış değiliz, 9 maç daha var. Hepsini kazanacak güçteyiz.

 

Beşiktaş formasıyla bir sezonda en fazla gol atan yabancı oyuncu: 19 Gol, Mario Gomez.

Metin Albayrak

 

 • Bugün tüm engellemelere rağmen çıktık 3 puanı aldık. Tökezlememizi istiyorlar. Böyle bir şey olmayacak. Şampiyon olacağız

 

Şenol Güneş

 

 • Verdiğin emeğin karşılığında neticesini almak güzel.
 • Hakemle ilgili konuşmak istemiyorum. Bugün aldığımız galibiyet herkesi kurtardı.
 • İkinci yarı oyunu kontrol ettik. Deplasmanda 2-0 iyi bir sonuç. Futbolcularıma teşekkür ediyorum

 

Hami Mandıralı

 

 • 60 dakika fena oynamadık, oyunda kaldı oyuncularımız. Bireysel hatadan goller yedik.
 • Lider takım sonuçta, bugün yenildik ama 60 dakika iyi oynadığımızı düşünüyorum.
 • Düşündüğümüz işlerin ne olduğunu biliyoruz, bazı sesler çıkabilir onlara saygı duyuyoruz. Biz işimize devam edeceğiz.

 

Liderlik geldi ama kalpler Ankara’da
Beşiktaş, Trabzonspor deplasmanında liderliği aldı ama maç bitiminde yayınladığı mesaj ile akılların Ankara’da olduğunu vurguladı.

Tribünlerde Teröre Tepki
Maçtan önce ve maç süresince tribünlerde Ankara’da yaşanan patlama ve teröre tepki içeren tezahüratlar yapıldı ve stadyum hoıparlörlerinden taraftarın eşlik ettiği şarkılar ve marşlar çalındı.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı