Geleceğe Bakalım

Kolay bir grupta, işleri arapsaçına çevirdik, sonra da çözmek için başkasının evinde ev sahibi rolünü üstlendik. İlk düdükle birlikte oyun şablonu belli oldu. Norveç gönlünü ve gol umudunu ilerde Carew’e bağlamış, uzun toplarla onu kaçırmaya çalıştı. Adamların yoktan bir pozisyonunda topu filelerimizde gördük. Yine bir yan top yine bir kaleci faciası. Yetmiş milyonluk bir ülkede doğru düzgün bir kaleci bulamadık vesselam.

İşimiz zaten zordu, golü erkenden yiyince sonsuz zorluğa düştük. Bir de İbrahim Kaş sakatlanınca oyun planları ile ilgili taktik değişiklik şansımız da azaldı. Bu dakikadan itibaren neler yapacağımızı, yapabileceğimiz konusunda herkes derin bir merek ve endişeye daldı.

Velhasıl her şey ama her şey rakipten yanaydı. Erken gol işlerini fazlasıyla kolaylaştırdı.Nitekim arzulu ve baskılı gibi göründüğümüz oyunda inisiyatif tamamen rakibe geçti. Kalın ve odunumsu Norveç defansı arasında, top bizim ayağımıza daha çok yakışıyor yakışmasına, Fatih Hoca’nın topu yerden kullanın önerisi de uygulanıyordu. Ancak dikine değil enine oynayınca her top, her dakika aleyhimize çalışıyordu.

Fatih Terim’e Norveç basını ‘ilk maçtaki kalecimizin oynamayacak olması sizi üzdü mü’ diye sormuştu. Adam gibi vurursan ‘ha kel Hasan, ha Hasan kel’ hiç fark etmediğini Emre’nin füzesinde gördük.

Golü bulduk skoru eşitledik, oyunda üstünlüğü tekrar devraldık. Skor üstünlüğünü ele geçirdiğimizde, bütün insiyatif bizde demek oluyordu bu.

İlerde Semih ve Nihat’a kelepçe atılınca gol atmanın kolay olmadığını da hissettik. Başka bir iş yapmak lazımdı.

Özellikle ilk golü atan Erik Hagen öyle bir savunmacı ki, adeta duvar. Forvetimiz gitti gitti ona tosladı.

İkinci yarıya başlarken iki değişiklik bekliyordum. Biri tempomuzun yükselmesini diğeri Semih Mehmet Yıldız değişikliği.

Norveç bir gol bulup ,bitsin şu iş dercesine sağlı sollu saldırıya geçti. Orta saha da Emre tam bir maestro görevini gördü. Rakipte aynı role Gana’lı devşirme Alexander Tettey soyunmuştu. Riise de kendisine destek olunca rahat paslaşıyorlardı.

Dakikalar 60’ı gösterirken Gökhan Gönül kardeşim gönlümüzü rahatlatan, öyle aklı başında gönülden bir top uzattın ki İspanya’da Boğaz’ın, Türkiye’de İspanya’nın boğası Nihat’a, o da çok iyi bildiği şeyi yaptı: 2-1.

Bu dakikadan itibaren şaşırma sırası yer değiştirdi. Zaten sıska olan taraftar desteği de sönüverdi.

Skoru korumak için bütün yığınağı kendi defansımız önüne yapmamalıydık, nitekim bu düşünce içerisinde Yusuf oyuna girdi. Fakat arkadaşlarına bir nebze yabancılık çekti.

Golü attıktan sonra işimiz daha kolay hale geldi. Fakat oyunu bir türlü istediğimiz gibi yoğuramadık.

Oyunun son çeyreğinde oyundaki üstünlüğü devraldık. Herkes iyi niyetle, arzulu ve coşkulu bir şekilde maçı tamamlamak için en üst düzeyde mücadele etti. İsim saymaya gerek yok bu takım şu ana kadar oynanan maçlar içerisindeki en iyi milli takımdı. Artık geçmişi unutup geleceğe bakalım. Maç sonrası sevinç görülmeye değerdi.

Kimse ne fazla övünsün ne de abartsın. Problemlerimizi çözmüş değiliz.

Futbol böyle ilginç bir oyun, maç öncesi iki teknik adamdan hangisinin bırakacağı tartışılıyordu. Şimdi Norveç basını kelle istiyor.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı