Futbolun Karanlık Günleri

‘Metris Mektupçusu’nun talimatlarına göre hareket eden kuklalar, her emri eksiksiz yerine getirmelerine rağmen, yine de ikinci dönem seçilmek için geçer not alamadılar.

İçlerinde sadece siyasetin arka durdukları bugünkü kara tablonun altyapısında rol sahibi olabildiler.

Bu işi layıkıyla yapabilecek, ancak siyasetin ve sporun oyuncağı olmak istemeyenler görev kabul etmeyince/ edilmeyince, siyasetin ve sporun oyuncakları boşluğu doldurdu.

Türk sporu, lafı eveleyip geveleyip anlamsız laf kalabalığını icraat zannedenlere, Türk futbolu spor olsun diye basketbol ve voleybol yönetimlerinde kendilerine yer bulabilenlere, bir de çiftlikte adamı olanlara teslim edildi.

Zor zamanlarda olduğumuz muhakkak. Böyle bir durum olmasa da, bu ekibin bu işin üstesinden gelemeyeceği de muhakkak.

Türkiye gibi ‘krizsever’ bir memlekette, iyi bir ‘krizsavar’ değilseniz bırakın bir kurumu yönetmeyi, evinizi bile yönetemezsiniz.

Futbolu yönetemeyen yöneticilerin Türk futboluna zerre miskal faydası dokunmadığı gibi, 7.2 şiddetinde deprem gibi yıkıma sebebiyet verdikleri, enkaz altında kalan Türk futbolunun sahipsiz ve çaresizlik içerisinde kurtarılmayı beklediği günleri yaşıyoruz.

‘Metris Mektupçusu’ ve FB’yi kurtarmak için verilen çabanın onda birini Türk futbolunun kurtuluşu, geliştirilmesi ve imajının korunması için göstermeyenlere şunu sormak lazım; ortada itibar ve kalite yoksa, uluslararası standartlar yoksa FB, TS, BJK, GS mahalli ligde çifter çifter şampiyon olsalar ne yazar…

Şu âna kadar bir tane olumlu bir kararın altına imza atma becerisini gösteremeyen bu federasyon, ne yazık ki ilerisi için de zerre kadar güven vermemektedir. Sanki küçük günahların arkasında, büyüklerini sona saklamış gibi tedirgin bir halleri var.

Ben en çok da Mehmet Ali Aydınlar’a üzülüyorum. Birilerini kıramayıp kabul ettiği bu görev, en çok da onu yıprattı. Ne İsa’ya ne Musa’ya yaranabildi.

Bu anlamsız mücadeleyi, anlamlı bir istifa ile taçlandırmak için şimdi tam da zamanı.

Bir tarafında ‘hükümet komiseri’, diğer tarafında çetrefilli ilişkilerin temsilcileri, ne yapacağını şaşırmış durumda.

Bu dönemi, ‘emaneti ehline veriniz ‘ hadisine ve gerçeğine en çok ihanet ve inkâr edilen dönem olarak hatırlatacaktır tarih bize.

UEFA Türk futboluna ceza vermeye gerek görmeyebilir artık, ilk ceza bu adamları Türk sporunun başına musallat edenlerce verilmişti, puzzle’ın yarım kalan parçalarını da Hırvatistan tamamladı.

Artık kendi aranızda istediğiniz gibi kördövüşüne devam edebilirsiniz.

Kimse kimseye hikâye anlatmasın; bir ülkenin, sporu, siyaseti, edebiyat ve sanatı ne düzeydeyse ekonomisi de o düzeydedir. Ya da tersi.

Van’daki Bayram Otel’i, gören ve duyanlara her şeyi özetliyor aslında.

Bu ülkede işler Bayram Otel konseptinde yapılmıyor mu?

 

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı