Fener de, Çakır da iyiydi

Maç öncesi varyasyonlarıyla başlarsak; Beşiktaş’ın kazandığı zaman çok şey, kaybettiğinde de yoluna devam edeceği, Fenerbahçe’nin kaybettiğinde çok şey kaybedeceği fakat kaybetmemek için her yolu deneyeceği bir Kadıköy muharebesi Cüneyt Çakır’ın düdüğü ile başladığında, bir an bu statta son on beş yılda tanık olduğum bütün maçlara hakemin mührünü vurduğu aklıma takılıverdi.

Dışarıda yönettiği maçlarda maçın önüne geçmeyen Cüneyt Çakır, içeride ne hikmetse yönettiği tüm önemli maçlarda maçın yıldızı (!) olmayı başarıyordu.

Maç öncesi kazanmaya daha çok ihtiyacı olduğu ve evinde ne olursa olsun zor maç kaybettiği için bazı otoritelerin favorisi Fenerbahçe’ydi, bana göreyse favorisi olmayan bir maçtı. 2. dakikada hakemin uydurduğu faulle gelen şok gol Fenerbahçe’nin moral motivasyonunu artırmakla kalmadı, stresini de aldı. Cüneyt Çakır’ın hediye faulü sonrası, Arsenal-Barcelona maçında Mesut Özil’in tepkisinin haklılığını düşünen çok kişi olduğundan yüzde yüz emindim.

FB golün moraliyle oyunu Beşiktaş yarı sahasına yıktı ve özellikle ilk yarıda Beşiktaş’ı resmen sahadan sildi.

25. dakikada Q7’nin yayın üzerinden topu dışarı attığı dakikadan sonra Beşiktaş, oyunda denge kurmaya çalışsa da Fenerbahçe sanki Beşiktaş olmuş gibi adeta rakibinin oyun stili ile oynuyordu, bu da Beşiktaş’ın ataklarının başlamadan bitmesine sebep oldu. Beşiktaş’ın etkili orta saha ve forvet hattını hiç bu kadar dağınık ve kendini bilmez bir halde görmemiştik. Onlar sahne almayınca FB oyunu istediği şekle sokmakta zorlanmadı. Mehmet Topal yerinde müdahaleleri ile maçın görünmez kahramanı olurken, hakemlerin dokunulmazlık apoleti taktığı Caner, önceki maçlarda olduğu gibi bu maçta da Çakır’ın prensi gibiydi.

Hakem ne kadar kötüyse FB o kadar iyiydi. Hatta sezonun en iyi futbolunu oynadı. Beşiktaş kendi ortalamasının çok altında bir oyun oynayarak kazanmayı gerektirecek hiçbir eylemde bulunamadı. Beşiktaş, sadece maçı değil büyük bir avantajı kaybetti. Fenerbahçe kritik bir maçı kazanarak çok şey kazandı ve lig yarışı adeta yeniden kızıştı.

Bu maçta hakem konuşulmasın, sadece futbol konuşulsun isterdim. Lakin öyle kritik dokunuşlarda bulundu ki, alışkanlığını yine yenemedi.

Cüneyt Çakır’ın ne büyük bir eyyamcı olduğunu biliyorsunuz, hatırlamanız için 58. dakikada Sosa’ya yapılan faulü önce görmezden gelmesini, 2. dakikada gol öncesi FB’li futbolcunun kendini yere atmasında hiç tereddüt etmemesini iyi izleyin. Fenerbahçe kazanmayı çok istedi ve bunu eyleme dönüştürerek adeta ligi yeniden başlattı.

Bundan sonra artık her şey mümkün…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı