Feldkamp’tan Tavsiyeler

Son günlerde Türk futbolundaki gelişmeler, geçen yıl Feldkamp’la yaptığımız görüşmede söylediklerini aklıma getirdi.

Kendisine, Türkiye’de söylediklerine itibar edildiğini ve gündem yarattığını, aktardığımda, “Her söylediğim bir araştırma neticesindedir. Ben Feldkamp’ım diyerek ağzıma geleni söylemiyorum” demişti.

Kahvaltı boyunca ve eşi ile birlikte kendisini havalimanına bırakmak üzere uzun sohbetimizde, Türk, Alman ve Dünya futbolu hakkında uzun uzun bilgi aldım.

Günün anlam ve önemine binayen bazı satırbaşlarını hatırlatmakta fayda gördüm.

1-) İkinci vatanım olarak gördüğüm Türkiye’nin futbolunun gelişmesi için her türlü katkıya hazırım.

2-) Türkiye 2008’e de kalmazsa Türk futbolu çok geriler ve unutulmaz bir yara alır.

3-) Dünya’da yıldız futbolcu ve teknik adam sıkıntısı var.

4-) Az olan yıldız futbolcu ve teknik adamlar içersinde Ertuğrul Sağlam, FİFA’nın genç jenerasyon teknik adamlar listesinde dünyadaki 20 teknik adamdan biri.

5-) Ancak istikrarın ispatı adına en az iki sezon Kayserispor’u ilk 5’in içerisinde tutmalı.

6-) Avrupa’ya önem vermeyen teknik adamlarla günlük başarılarla yetinmek zorunda kalırsın. Öyle bir zaman gelecek ki birçok kulüp hesap bilmezliği nedeniyle batacak.

7-) Dünya çapında büyük bir endüstriye dönüşen futbolu pazarlayanlar daha çok para kazanmak adına herşeyi yapmaya başladı.

😎 Türk Futbol Federasyonu çok büyük bir potansiyele sahip. Almanya’daki Türk futbolculardan yeteri kadar istifade edemediğini ve atılması gereken çok adım olmasına rağmen bu adımların atılmadığını düşünüyorum.

9-) Yabancı teknik adamlara gösterilen sabrın, altyapısı sağlam yerli teknik adamlara da gösterilmesi gerekir.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı