Feda Heba Edilmemeli

Beşiktaş’ta yönetim değiştikten bu yana ön plana çıkan iki konu önceki yönetimden miras kalan finansal sorunlar ve Q7 oldu.

Tüm medya kuruluşlarında mütemadiyen borçlar konuşulunca, camiaya ister istemez olumsuz bir hava hâkim kılındı.

Buna mukabil Beşiktaş taraftarları bu yılı “feda yılı” ilan ettiler. Birkaç arkadaşımızın önderliğinde gelişen bu hareket herkesin kendi imkânları ölçüsünde takıma katkı yapması anlamı taşıyordu.

İlerleyen günlerde bu durumun bazı kesimlerce yanlış anlaşıldığına şahit olduk. Özellikle de yıllardır Beşiktaş’ı çalıştırmak için her fırsatta ortaya çıkan Samet Aybaba “feda yılı”nda yakalamış olduğu bu büyük fırsatı en azından şu âna kadar oynanan derbi maçlarında heba etti.

Her kaybedilen derbi sonrası oldukça rahat ve müdanasız bir şekilde açıklamalar yapması, suç ve suçluyu kendi dışındaki ortam şartlarında araması ve en önemlisi kendisi ve takımdan beklentinin minimize edildiğini düşünerek hareket etmesi camiadaki beklentiyi minimize etmekten çok, kendisinin camia nezdinde itibar erozyonuna uğradığının farkına varmalı.

Beşiktaş ve rakipleri şunu net bir şekilde bilmelidir ki, Beşiktaş fedakârlık kampanyasını ekonomik ve finansal sorunlara kaynak yaratmak amaçlı olarak yapmıştır. Hedeflerde bir fedakârlık kesinlikle sözkonusu değildir. En zor yılında bile Anadolu kulüplerinin çok üstünde bir bütçe ve geçen yılki kadro temeli ile lig mücadelesine devam eden Beşiktaş nasıl olur da hedeflerinden fedakârlık yapabilir.

Bu konunun bilinmesi ve hatırlatılmasında büyük fayda görüyorum.

 

Projeler ne oldu?
Beşiktaş’ın stat projesi ile denetim raporu gündemdeki yeri ve önemini korumaya devam ediyor. Bu iki konu hakkında tatminkâr bir açıklama, merakları ve söylentileri açıklığa kavuşturacaktır.

Elçiye zeval olmaz diyerek ben de yönetim kuruluna hatırlatmayı borç biliyorum.

Bu iki konuya ilave olarak, Anadolu yakasındaki ÜLKER SPORT ARENA’nın bir benzerinin Beşiktaş’ın AKATLAR kapalı spor kompleksinin olduğu yere yapılması ve buranın en iyi şekilde değerlendirilmesi hem İstanbul’a hem de Beşiktaş’a ayrı bir anlam ve bütünlük katacaktır.

 

Yabancı çirkefliğine yerli katkısı
Türk futbol piyasasının uluslararası karşılığına baktığımızda KATAR VE DUBAİ gibi tatil beldeleri ile yan yana yazıldığını görmekteyiz.

Şike konusunda Singapur, Afrika, Çin gibi ülkelerle birlikte anılsak da konu çirkeflik, hak ve adalet gaspı olduğunda tüm ligler arasında rakipsiz liderliğimiz devam ediyor.

Dün Fenerbahçeli Meireles bugün Galatasaraylı hayvan taklitçisi Melo, yarın kimbilir kim Türk liginin suratına tükürmeye devam ediyor olacaklar…

Futbolumuzun şike ile ırzına geçilmişti, şimdi de ligimizdeki yabancılar “tükürürüm ben böyle futbola” dercesine hakeme de rakibine de saygısızlıkta sınırları zorlamaya devam ediyorlar.

Madem mezhebiniz bu kadar genişti de Pascal Nouma’nın ne günahı vardı…

Bu süreç zarfında her iki tarafın ahlaksızlık ve saygısızlığa kılıf uydurmaya çalışırken içine düştükleri trajikomik durum Cem Yılmaz için en az iki filmlik malzeme olur.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı