Farklı Bir İkinci Yarıya Hazırlıklı Olun

İki yıldır şikenin gölgesi altında oynanan Süper Lig’de kaliteyi geliştiremesek de en azından önceki yıllara göre daha tempolu bir mücadeleye tanık olduğumuzu söyleyebiliriz.

Futboldan temaşa zevki almak için izleyenler için Beşiktaş-Bursa maçı fantastik bir maçtı.

İlk yarının en nefret edilen aldatmacası olarak Burak’ın Beşiktaş maçında takımına kazandırdığı yalan penaltı, devre arasında futbol hakem seminerlerinin bile ders konusu olarak hafızalardaki yerini perçinledi.
İlk yarının en akılda kalan iki takımı; Antalya ve Beşiktaş oldu.
İkinci yarı başlarken…

Devre arasını FB ve GS’nin ne kadar parayı çarçur edeceğinin haberleri ile geçirdik. Önceki yılların hovardası Beşiktaş mecburiyetten o tür haberlerin uzağında kaldı.
Galatasaray’ın Sneıjder için üç yılda yaklaşık 90 milyon, yine Fenerbahçe’nin de Belhinda için buna yakın bir meblağı gözden çıkartmasına bir anlam veremedik…

Aynı kulüplerin devlete olan SGK ve vergi borçlarının affı için devlete yalvardığını ve devletin de kesin bir şekilde hayır demediğini zaten biliyorsunuz…
Beşiktaş geçen yılki takım iskeletine bir iki takviye yaparak başladığı yarışta bizim beklediğimiz ama yönetenlerin finansal gerçekler nedeniyle beklemediği bir yerden başlayacak ikinci devreye.

Şimdi beklenti daha büyük; ilk beş hafta, Beşiktaş’ın ligde hangi amaç için yarışacağının belirleyicisi olacak…

Beşiktaş’ın rakipleri hem Avrupa’da başarı kovalayacak hem de lig yarışında olacak. Bu kolay değil…

Ancak Beşiktaş kadrosunun derinliği ve kalitesi de bu yarışta ne kadar yeterli olacak?

Beşiktaş orta sahada iyi bir playmaker, alternatifli bir forvet hattı ve defans blokundaki çatlaklara çözüm bulabilirse şampiyonluk diğer yıllardan daha kolay olabilirdi.

Şampiyonluk ve ligde kalma mücadelesinin daha üst seviyeye çıkacağını düşünürsek ikinci yarı ilk yarıdan çok farklı olacak…

Bu yoldaki muhtemel rakipleri geçen yıl yaptığı gibi 17’de 16 yapmayı göze alanlar ile son kullanıcısı oldukları bir oyuncuya 90 milyon harcamayı göze almış olanlardan oluşuyor. !

Beşiktaş bütün bunlara rağmen yönetim acemiliklerine kurban gitmezse, hâlâ şampiyonluğun önemli ve güçlü adaylarından biri…
Kısa notlar

Beşiktaş yönetiminin yaptığı bazı icraatların yanlışlığı fazlaca etrafta konuşulmaya başlandı. Hatta yönetimin savurganlıklarından bahsedilerek “bu neyin fedası” şeklinde konuşmaları sıkça duyar oldum.

Bir de, Beşiktaş camiası şampiyonluk bekler gibi “Denetim Raporu”nun akıbetini ve kapalı kapılar arkasında neler yaşandığını bilmek istiyor…
www. medyakartali.com

Yazarları arasında Prof. Mesut Parlak, Sadettin Tantan, Şeref Nasır, Mehmet Baransu, Fatih Doğan, Ergin Aslan, Hakan Öncül, Rauf Tamer ve benim de bulunduğum MedyaKartali salı akşamı Beşiktaş dostlarının birbirleri ile hasret giderdiği bir kokteyl ile yayın hayatına başladı…

Özel ve güzel haberleri, güçlü kalemleri ile izlenmeye değer…

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı