Eve Gururla Dönüyoruz

Frankfurt sokaklarında karşılaştığımız vatandaşlarımız Yunanistan galibiyetiyle mutlu, ayaklarına kadar geldikleri milli takımı göremedikleri ve destek veremedikleri içinse oldukça hüzünlüydüler. Bu hüzün, maça ısınana kadar, Arena Stadı’ndaki futbolcularımızı da etkilemişti sanki. Arena’daki futbol gecesi birçok açıdan önemliydi ama en önemlisi de kavuşmanın, milli takımımız için bayramın öncesinde arefe gecesi anlamında olmasıydı. Saha paylaşımında şansına sol kanat düşen Sabri, maçın en dikkatli oyuncusuydu. İlk yarı boyunca rakiplerinden çok Fatih hocanın kontrolü ve markajı altındaydı. Oyunun ilk yarısında Atina’da Yunanistan karşısındaki milli takımdan eser yoktu. Nitekim bu dakikalardaki uykulu anlarımızda gelen iki gol ilk 45 dakika boyunca uyanmamızı sağlayamadı.

Bu maçın ilk yarısı milli takımın kupa yolculuğunda belleklere acı bir hatıra katarak geçti. İkinci yarıyla beraber Sabri kendi oyun alanına döndü. Milli Takım da böylece kendi karakterine dönüş sinyalleri vermeye başladı. Kazanırken de kaybederken üst sınırları zorlayan bir milli takıma sahip oluyoruz.

Nitekim, skora isyanın neticesinde Hamit’in füzesiyle kendi oyun karakterimize dönmeye başladık. Neyimiz var, neyimiz yoksa bütün ataklarımızı Norveç kalesi üzerine yıktık. Milli takımımızın cezasının bitip eve dönüş hazırlığı yaptığı bu maçta yenemezsen yenilme diyen Fatih Terim’in felsefesinin ışığında kendi evinde oynayacağı ilk maçın görkemli bir şölene dönüşeceğini tahmin etmek hiç de zor değil. Eğer kazansaydık, grupta bir çok hesap görülmüş olacaktı. Şimdi belkide hesaplar tekrardan gözden geçirilecek. Sahaya kendi futbol karakterimizi yansıtamadığımız bir gecede Arena’dan başımız dik ayrılıyorsak, bu gururu futbolumuzun Almanya’daki altın çocuğu Hamit Altıntop’a borçluyuz.

Yabancısı olmadığı bir statta ekranları başındaki milyonları ve milli takıma destek için stadın dışında “Türkiye Türkiye” diyerek milli takıma gönülden destek veren Almanya’daki yurttaşlarımızın stattan başı dik olarak ayrılmasını sağlayan Hamit’e ne kadar teşekkür etsek azdır.

Kötü oynarken kazanmak, büyük takımlara özgü bir özelliktir. Dün gece, Arena’da işte böyle bir maça tanık oldu.

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı